Włączone latarnie w biały dzień. Olsztyn chce świecić przykładem?

2021-04-29 19:01:03 (ost. akt: 2021-04-29 15:41:19)
Latarnie świeciły w ciągu dnia z powodu awarii.

Latarnie świeciły w ciągu dnia z powodu awarii.

Autor zdjęcia: archwium prywatne

Dlaczego latarnie świecą w ciągu dnia? "Czy Olsztyn jest aż tak bogaty?" — pytają nas czytelnicy o zapalone latarnie przy al. Wojska Polskiego. Naświetlamy sprawę i wyjaśniamy.
To niecodzienny widok — zapalone latarnie uliczne w słoneczny dzień. Takie można było zobaczyć przy al. Wojska Polskiego. Co się stało?

— Czy Olsztyn jest aż tak bogaty, żeby rozjaśniać ulice w biały dzień? — pyta zbulwersowany czytelnik. — A może w ten sposób miasto chce świecić przykładem?

Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie tłumaczy, że to awaria.

— Po zgłoszeniu na miejsce został wysłany konserwator, który stwierdził awarię latarni, ale nie w pasie drogowym al. Wojska Polskiego, a w sąsiedztwie tamtejszej cerkwi prawosławnej. Awaria natychmiast została usunięta. Przyczyną okazało się sklejenie się styku stycznika jednej fazy. Z tego powodu mogły się świecić latarnie, które były do niej podłączone — wyjaśnia Michał Koronowski, rzecznik ZDZiT w Olsztynie. — Dziękujemy za zgłoszenie i prosimy, aby w każdym przypadku, w którym zauważone zostanie nieprawidłowe funkcjonowanie latarni miejskich, informować ZDZiT telefonicznie pod numerem 89 544 32 74 (Wydział Infrastruktury Elektroenergetycznej i Oświetlenia) lub mailowo na adres bok@zdzit.olsztyn.eu. Interwencja podejmowana jest w każdym przypadku.


Na terenie Olsztyna w utrzymaniu ZDZiT znajduje się około 14 000 opraw oraz blisko 300 szaf oświetleniowych.

ar

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD