Majówka 2021: Co będzie się działo w Olsztynie i okolicach?

2021-04-30 11:01:00 (ost. akt: 2021-04-30 15:30:03)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Najciekawsze majówkowe wydarzenia z Olsztyna i okolic w jednym miejscu!
W tym roku oficjalne obchody świąt majowych nie odbędą się ze względu na obostrzenia epidemiologiczne. Nie zabraknie jednak biało-czerwonych akcentów na ulicach Olsztyna. Podświetlone zostaną ratuszowa wieża oraz budynek Olsztyńskiego Teatru Lalek. Narodowymi flagami zostanie udekorowana część ulic stolicy regionu ‒ 1 Maja, Piłsudskiego, 11 Listopada, Pieniężnego, cześć Głowackiego oraz skrzyżowania w ciągu ulic Mickiewicza, Kościuszki (do Żołnierskiej), Pieniężnego, Szrajbera oraz Plac Roosevelta, Niepodległości-Kościuszki.

Jest również wiele propozycji spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu lub w zaciszu własnego domu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w wydarzeniach!

Śladami Stawki większej niż życie

Od 28 kwietnia 1 OWDH "Spectrum" organizuje grę terenową, zainspirowaną serialem Stawka większa niż życie, którego 5 odcinków nakręcono w Olsztynie. Celem gry jest odwiedzenie miejsc, w których były kręcone poszczególne sceny serialu i zrobienie zdjęć, które będą najbardziej przypominać kadry filmowe.
Więcej informacji na stronie: http://spectrum.zhp.olsztyn.pl/

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie on-line

Teatr Jaracza zaprasza wszystkich na VOD. Od 28 kwietnia do 3 maja będzie można obejrzeć on-line spektakle:
• Na tropach Smętka. Pieśń ziemi ma wiele głosów, reż. Rudolf Zioła
• Opętani, reż. Igor Gorzkowski
• Ravensbrück. Miasto kobiet, reż. Zbigniew Brzoza
• Rzeczy, których nie wyrzuciłem, Łukasz Barczyk
• Bierki, reż. Zbigniew Brzoza
Więcej informacji na stronie teatru: www.teatr.olsztyn.pl

30 kwietnia 2021

MOK zaprasza o 9:30 na spotkanie on-line pt. Pamiątki olsztyńskich masonów, poświęcone wolnomularstwu.
Więcej informacji na stronie MOK: www.mok.olsztyn.pl


1 maja 2021

CRS Ukiel

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie już od 1 maja do Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel na otwarcie sezonu na wodzie pod hasłem „Majówkowe wodowanie”. Od tego dnia będzie istniała możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego. Od 1 maja będą również otwarte inne obiekty w CRS UKIEL: squash i hala do siatkówki plażowej oraz wypożyczalnia sportowa.

XI Festiwal Smaków Food Trucków w Olsztynie
Festiwal będzie trwał od 1 do 3 maja, w godzinach 12-21 i 12-20 (niedziela), na górce przy plaży nr 2 CRS Ukiel. Wydarzenie odbędzie się wyłącznie w formie na wynos.

II Festiwal Rzemieślników w Olsztynku

1 maja w godz.: 8:30- 13:00, zapraszamy do Olsztynka na Targowisko Miejskie, przy ulicy. Kościuszki 6D na festiwal organizowany przez Rzemieślników Smaków ‒ Lokalne wyroby. Będzie można skosztować jedzenia bazującego na organicznych składnikach i bez sztucznych konserwantów oraz wzbogacić się o wyroby lokalnych artystów-rzemieślników.
Wśród cotygodniowych stałych wystawców żywnościowych spotkacie: Wróćmy do ziół Bogdan Malka, Pasieka Miodowa Przystań Marta Kłos, Koza na Lawendzie, Sery z Jelenia i wielu innych. A wśród Rzemieślników i Rękodzielników spotkacie:
Matka kijek i szmatka, MANIADZIERGANIA, Rękodzieło KS, Niezwykłe świece, Chaszcze, Ceramika RóżAna... A to nie wszystko!
Szczegóły na facebooku Rzemieślników Smaków Lokalne Wyroby

2 maja 2021

Filie Miejskiej Biblioteki Publicznej przygotowały zdalne zajęcia z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Aktywności przeznaczone są nie tylko dla najmłodszych. Więcej informacji na stronie: https://mbp.olsztyn.pl/18286-2/

Biuro Wystaw Artystycznych przygotowały warsztaty dla dzieci "Kreatywna Flaga. Szczegóły na stronie BWA: http://bwa.olsztyn.pl/bwa3/

Męki Szczęki

2 maja o godzinie 12:00 na Scenie Staromiejskiej odbędzie się konkurs Męki Szczęki, czyli patriotyzm na językach. Jest to wydarzenie dla miłośników języka polskiego. Dla zwycięzców z najbardziej wygimnastykowanym aparatem mowy przewidziane są nagrody. Oceniane będą styl, dykcja, interpretacja i akcenty.
Na facebooku MOK można znaleźć posty z wierszami, zawierającymi mnóstwo zawiłości i trudności językowych. Każdy z uczestników zabawy wylosuje jeden z nich do przeczytania. Regulamin, zgody oraz wszystkie szczegóły znajdziecie na https://www.mok.olsztyn.pl/.../meki-szczeki-czyli...


Olsztyński Teatr Lalek

Pracownia Małego Widza zaprasza na wspólne robienie ozdób związanych ze świętem flagi państwowej. Wszystko zostanie dokładnie przedstawione w filmie na kanale YouTube Olsztyńskiego Teatru Lalek, którego premiera odbędzie się 2 maja.

Bio Hub Bazar EKO Żywność ‒ pełny zdrowia eko targ rolny i przetwórców
Zapraszamy w niedzielę w dniu 2 maja 2021 r. do Olsztynka na cotygodniowy Bio Hub Bazar
EKO Żywność - Olsztynek 2021, którego podstawowym celem jest wsparcie i popularyzacja krótkiego łańcucha dostaw żywności, a w tym przetwarzanie i wprowadzanie do obrotu produktów rolnych. Niedziela 8:30 – 13:00. Targowisko Miejskie w Olsztynku ul. Kościuszki 6D. Więcej informacji na stronie:www.biohubbazar.pl

Fot. pixabay.pl

3 maja 2021

O 11 rozpocznie się msza w Katedrze, a o 12:15 odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów na Placu Konsulatu przed Kolumną Orła Białego.

Kryształowa Nuta 2021 ‒ koncert finałowy on-line

Kętrzyńskie Centrum Kultury zachęca do obejrzenia relacji z 17. edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Kryształowa Nuta. Uczestnicy powalczą o statuetkę Kryształowej Kuli, nagranie singla oraz inne nagrody. Gwiazdą wieczoru i przewodniczącym jury będzie Robert Jankowski, znany w wieloletniego prowadzenia programu Jaka to melodia.
Transmisja wydarzenia zacznie się o 16 i będzie dostępna na facebooku Kętrzyńskiego Centrum Kultury, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie i na antenie Telewizji KTK.

Podczas weekendu majowego Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne przedstawi na swoim facebooku serię ilustrowanych postów dotyczących flagi RP, która odbyła lot na Księżyc wraz z pierwszą
wyprawą Apollo11 w roku 1969.

DYWITY

Gmina Dywity zadbała o wspólne świętowanie 2 maja ‒ zorganizowano wydarzenie Dywity dla Biało-Czerwonej. Każdy zainteresowany powinien przynieść nad Jezioro Dywickie (miejsce oznaczone tabliczką z napisem „Dywity dla Biało-Czerwonej”) kamień pomalowany na biało lub czerwono. Dzięki temu powstanie wizerunek przepięknej flagi. Kamienie można dokładać DO 2 maja.

Dodatkowo przez cały weekend majowy będą odbywać się wydarzenia sportowe. Akademia Zdrowego Stylu Życia URUZ zaprasza na Aktywną Majówkę w Dywitach:
• 1 maja, 10:00, Amfiteatr ‒ wycieczka biegowa
• 2 maja, 10:00, kładka edukacyjna ‒ slow jogging
• 2 maja ‒ wycieczka rowerowa (szczegóły wkrótce na Facebooku Akademii Zdrowego Stylu Życia URUZ)
• 3 maja, 10:00, kładka edukacyjna ‒ slow jogging
• 3 maja, 15:00, ul. Grzybowa ‒ Lotnisko Sterowców ‒ Nordic Walking


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD