Czy przyda się w Nidzicy artystyczna szafa - gablota ?

2021-04-28 15:00:00(ost. akt: 2021-04-28 14:44:48)

Autor zdjęcia: źródłlo: FB Anna Łukiewicz - Kucińska

Szafa lub gablota dla nidzickich artystów to kolejny pomysł nidziczanek.
Wśrod mieszkańców Nidzicy jest wiele utalentowanych osób, które swoje rękodzieła trzymają w szufladach.
Możew warto byłoby stworzyć przestrzeń, w której nidziczanie mogliby swoje dzieła prezentować mieszkańcom, a także turystom.

Katarzyna Skibniewska wraz z grupą - Pokaż talent - wyjdź z ukrycia - proponują kolejną inicjatywę.

Na FB grupy czytamy:

Myślimy z Katarzyną Skibniewską o stworzeniu miejsca, gdzie można zaprezentować szerokiemu gronu mieszkańców i turystów wytworów utalentowanych mieszkańców Nidzicy.

Artystyczna gablota- szafa?, gdzie każdy twórca mógłby postawić swoje dzieło- książkę, płytę, rękodzieło- z etykietą twórcy i namiarem na twórcę. Jeszcze gdyby udało się tam posłuchać wykonań lokalnych twórców (multimedialny moduł). To dobra promocja dla twórczych mieszkańców miasta, warto pokazać jaki ogromny potencjał jest w ludziach z tego regionu. Co myśli o tym szanowne grono?

Katarzyna Skibniewska dodaje, że główną inicjatorką jest Ania Kucińska.

— Chciałybyśny żeby to służyło wszystkim. Gdy ktoś potrzebuje wyrobu hand-made, pierwsze kroki może skierować ku szafie i tam sprawdza czy ktoś z "lokalsów" zajmuje się taką dziedziną rękodzielnictwa — mówi Katarzyna Skibniewska.


Inicjatorkom zależy również na tym, by ogłaszali się miejscowi fotograficy, pokazywali swoje zdjęcia, z których są szczególnie dumni oraz podawali namiar do siebie.


— Ale naszym marzeniem jest przede wszystkim stworzenie szafy multimedialnej. Mamy tylu utalentowanych muzyków w mieście! Perkusiści, wokaliści, jest też dziewczyna z głosem operowym. To ogromny atut i gdyby każdy mógł podejść do takiej szafy i podobnie jak w Empiku- posłuchać fragmentu nagranego przez takiego wokalistę, perkusistę bądź innego muzyka przy okazji szukania np. na wesele bądź tak po prostu zapoznać się z talentami nidziczan. To byłoby fenomenalne. Chcemy, by te talenty rękodzielnicze, pisarskie i wszelkie inne w końcu wyszły z cienia i zaczęły się chwalić tym co robią, bo to jest niesamowite! — podkreśla Pani Katarzyna.

Pani Anna Łukiewicz - Kucińska dodaje, że będzie to także z korzyścią dla turystów. — Coś co ich zaciekawi, pokaże, że nie jest to małe, nudne miasteczko, ale jest grono zdolnych ludzi, którzy mają ogromny potencjał — mówi Pan Anna.