Majówka 2021: Grillowanie czy lepienie bałwana?

2021-04-28 12:15:19(ost. akt: 2021-04-28 14:24:58)

Autor zdjęcia: Pixabay

Przed nami długi weekend, czeka nas kilka dni wolnego. Sprawdzamy, czy pogoda pozwoli rozpalić grilla nad jeziorem lub wybrać się na rower.
Niestety, synoptycy nie mają dla nas dobrych wieści.Pogoda nie będzie łaskawa. Pierwszy dzień majówki rozpocznie się spadkiem temperatury, możemy spodziewać się rano nawet - 2 °C. Podczas dnia temperatura wzrośnie maksymalnie do 15 stopni.

— Sobota minie nam pod znakiem umiarkowanego zachmurzenia i bez opadów — wyjaśnia Grażyna Dąbrowska, synoptyczka IMGW.

Niedziela (2 maja) zapowiada się deszczowo. Nad regionem pojawią się ciemne chmury. Na szczęście odpuszczą przymrozki. Rano temperatura wyniesie od 5 do 7 °C. Dużo chmur oraz brak słońca przyczyni się do wzrostu temperatury maksymalnie do 10 °C.

— Wiatr zmieni swój kierunek na północno-zachodni i będzie silniejszy. W związku z tym będzie panowała nieprzyjemna aura. Możemy spodziewać się również burzy, której będzie towarzyszył porywisty wiatr — dodaje Grażyna Dąbrowska.

W poniedziałek ciąg dalszy pochmurnej pogody z opadami deszczu i silnym wiatrem. Deszcz zmieni swój charakter na przelotny, a miejscami wyjrzy nawet słońce. Temperatura w poniedziałek wzrośnie maksymalnie, tak jak w sobotę, do 10-11 °C.