Są chętni do ustawienia śmieciomatów

2021-04-23 13:56:21 (ost. akt: 2021-04-23 13:56:59)   Artykuł sponsorowany
Pierwsze śmieciomaty mają szansę wkrótce stanąć w Olsztynie. To jeden ze zwycięskich projektów minionej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.
Osiedlowe zadanie zatytułowane "Pierwsze w Olsztynie Śmieciomaty z nagrodami - Czyste Pojezierze, Czyste trawniki, Czysty Zysk!" zdobyło w głosowaniu 2305 punktów. Właśnie zostały otwarte oferty na jego realizację.
- Projekt ma na celu aktywizację oraz motywowanie mieszkańców do działań przyjaznych dla środowiska, a w dłuższej perspektywie zmianę zachowań i przyzwyczajeń mieszkańców w zakresie segregacji śmieci - uzasadniali pomysłodawcy. - Dodatkowo projekt spowoduje zmniejszenie liczby plastykowych butelek tak bardzo pochłaniających przestrzeń w pojemnikach i kontenerach na śmieci.
Dwa urządzenia, jakie mają stanąć w Olsztynie, mają pozwalać na segregację butelek PET i aluminiowych puszek. Dzięki mobilnej aplikacji będzie możliwość zbierania punktów do wykorzystania na bonusy w sieci sklepów "Społem". Śmieciomaty byłyby zlokalizowane obok sklepu Kalina (ul. Kołobrzeska) oraz Malwa (al. Piłsudskiego).
- Zostały złożone trzy oferty, z czego dwie spełniały warunki - informuje Ewa Łukasik-Błażejewicz z Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Olsztyna.
Przedstawione oferty dzierżawy do końca roku śmieciomatów to odpowiednio niemal 17,1 tys. złotych oraz 24,6 tys. złotych miesięcznie. Treaz trwa sprawdzanie przedstawionych dokumentów. Zwycięska firma będzie zobowiązana ustawić urządzenia w ciągu ośmiu tygodni od dnia podpisania umowy.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dis #3065887 6 maj 2021 13:36

  Wszystko ładnie, pięknie, tylko po kiego grzyba mi te bonusy do Społemów? Chyba już większość klientów wyniosła się z tych komunistycznych sklepów.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

  GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

  Unia Europejska

  VISA MASTER CARD