W tym roku znowu nie będzie Kortowiady

2021-04-20 10:28:53(ost. akt: 2021-04-20 10:40:57)
Parada wydziałów 2019

Parada wydziałów 2019

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

Dziś (wtorek 20 kwietnia) Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego poinformowała, że w tym roku nie będzie tradycyjnej Kortowiady. Spowodowane jest to pandemią i związanymi z nią obostrzeniami.
Obecna sytuacja pandemicznanie nie pozwala na organizowanie imprez masowych. Dlatego organizatorzy Kortowiady w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników zdecydowali się na przeniesienie juwenaliów w przestrzeń online.

Wszyscy, którzy kupili rok temu bilety na Kortowiadę i przenieśli je na planowaną tegoroczną edycję lub do tej pory nie podjęli decyzji, otrzymają automatyczny zwrot pieniędzy z serwisu e-Bilet. Spowodowane jest to faktem, że niestety musieliśmy podjąć decyzję o nieprzenoszeniu jej na kolejny termin — napisali w oficjalnym oświadczeniu organizatorzy imprezy.

Pandemia bezpośrednio wpływa na życie studenckie, które zostało mocno ograniczone. Nauka zdalna i izolacja spowodowały zatarcie się więzi pomiędzy studentami. Kortowiada jest imprezą z długą tradycją, która od wielu lat jednoczyła studentów, którzy czekali na nią cały rok. Niestety, już po raz drugi będziemy musieli zadowolić się juwenaliami w wersji online.

Jesteśmy pełni nadziei, że już niedługo wrócimy do Kortowa i zobaczymy się na najpiękniejszym studenckim festiwalu w Polsce! — zaznaczają organizatorzy juwenaliów.

Czy Kortowiada online jest dobrym zamiennikiem dla juwenaliów? Na razie — niestety — jedynym...

kg