Mężczyzna spod Olsztyna hodował konopie na strychu

2021-04-19 15:30:39(ost. akt: 2021-04-19 14:41:50)

Autor zdjęcia: KWP w Olsztynie

Olsztyńscy policjanci zlikwidowali fabrykę konopi indyjskich, która mieściła się w jednym z domów w powiecie olsztyńskim. Zabezpieczyli blisko 500 roślin oraz 4 kilogramy gotowego suszu.
Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie we współpracy z Wydziałem do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Gdańsku ustalili, że w powiecie olsztyńskim mieszkaniec województwa pomorskiego może uprawiać konopie i posiadać dużą ilość gotowego suszu w postaci marihuany. Wspólne działania policjantów z Olsztyna i Gdańska potwierdziła uzyskane wcześniej informacje.

15 kwietnia policjanci rozpoczęli przeszukanie jednej z posesji w powiecie olsztyńskim. W domu w różnych pojemnikach oraz workach foliowych znaleźli prawie 4 kilogramy suszu roślinnego oraz przyrządy i nawozy służące do uprawy konopi oraz 488 zasadzonych roślin. Funkcjonariusze zatrzymali 49-letniego mężczyznę. Podczas przeszukania uczestniczyli również policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, gdzie ostatecznie trafił za kraty zatrzymany mieszkaniec Pomorskiego.


Dzień później, 16 kwietnia, zatrzymany 49-latek został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Biskupcu, gdzie usłyszał zarzuty uprawy konopi innych niż włókniste oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu mężczyzna trafił do aresztu na 2 miesiące.

Źródło: KWP Olsztyn