Bitwa pod Grunwaldem

2021-04-19 10:18:31 (ost. akt: 2021-04-19 10:41:21)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Wójt gminy Grunwald Adam Szczepkowski wystosował do premiera, prezydenta oraz dwóch ministrów pismo, w którym sformułował wiele bardzo poważnych zarzutów pod adresem lokalnych samorządowców i pracowników instytucji gminnych. Jak stwierdził, przeszkadzają mu oni w realizacji jego pomysłów na rozwój gminy i wyciągnięcie jej z finansowej zapaści.
Są to m.in. przywłaszczenie 300 tys zł przez dyrektorkę jednej ze szkół czy kradzież kart do głosowania. Ujawnił także, że jedna z radnych leczy się psychiatrycznie i zarzucił niekompetencję kilku innym jej kolegom.

Jak czytamy w jego piśmie, wójt gminy Grunwald zmaga się z pozostawionym przez swojego poprzednika — jak to określił — chaosem oraz korupcją. Opozycyjni radni, którzy odrzucają proponowane przez niego projekty, są jego największą zmorą. Do tego dochodzą wszechobecne układy rodzinne i wciąż aktywny poprzednik, który nie daje za wygraną.

Są to tylko niektóre zarzuty. Inne dotyczą np orientacji seksualnej córek dwóch radnych. Na ten zarzut zareagowały m.in. działaczki Olsztyńskiego Marszu Równości (tekst obok).

Sprawę skomentował także Mariusz Sieniewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie...


Do tematu będziemy dzisiaj wracali.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Podatnik #3065128 19 kwi 2021 12:06

    Jak mawiają Rosjanie - jeżeli coś dzieje się więcej niż raz to nie jest przypadek, tylko system. Najpierw Gietrzwałd teraz Grunwald. Władza najwyraźniej szykuje coś nowego na samorządy bo bez zgody Centrali doły partyjne w tej partii nawet nie kichają.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. j. #3065124 19 kwi 2021 10:56

    Typowy pisowiec. Jaka partia tacy i jej ludzie. Tyle w temacie!

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD