Służby miejskie informują: trwa mechaniczne zamiatanie ulic w Olsztynie. ZDZiT ma też prośbę do mieszkańców

2021-04-18 09:22:22(ost. akt: 2021-04-17 19:13:55)

Autor zdjęcia: ZDZiT w Olsztynie

Michał Koronowski, rzecznik ZDZiT w Olsztynie poinformował, że od jakiegoś czasu trwa kolejny etap pozimowego oczyszczania miasta. Wiemy, którzy mieszkańcy powinni się liczyć z tym, że podobne działania zostaną podjęte w ich sąsiedztwie.
W ostatnim tygodniu prace wyszły poza tereny Śródmieścia – prócz równolegle trwającego sprzątania parków, zieleni urządzonej i nieurządzonej czy opróżniania koszy na terenach administrowanych przez ZDZiT - trwa mechaniczne zamiatanie jezdni - poinformował Koronowski.

Rzecznik ZDZiT w Olsztynie dodaje, że w przypadku jezdni skuteczność prowadzonych działań uzależniona jest m.in. od warunków pogodowych, a za nami przecież dni dość deszczowe. I właśnie dlatego w tym czasie sprzątane są, jak tłumaczy Michał Koronowski, przede wszystkim śmieci z pasa drogowego, a z opasek na jezdnię zrzucany jest zalegający na nich piasek. Przygotowywane do mechanicznego zamiatania są także przystanki komunikacji miejskiej.


Wraz z poprawą warunków pogodowych wznowione zostaną prace przy oczyszczaniu jezdni, które w pierwszej kolejności będą dotyczyły takich ulic, jak: Warszawska, Śliwy, Stara Warszawska, Armii Krajowej, Schumana, Sielska, Stara Sielska czy rondo OKS. Następnie planowane jest sprzątanie wszystkich ulic głównych w mieście, a ostatni etap polegać będzie na oczyszczeniu ulic bocznych.

Do zamiatania ulic przygotowane są zamiatarki mechaniczne z ciągnikami i samochody o masie do 3,5 tony przystosowane do transportu odpadów do miejsca ich utylizacji oraz odpowiednia do takiego zaplecza technicznego ilość osób.Co nas czeka w najbliższym czasie?

Od 19-20 kwietnia 2021 r. rozpocznie się mechaniczne oczyszczanie jezdni znajdujących się w północnej części Os. Mazurskiego - pomiędzy ul. Pstrowskiego, ul. Wyszyńskiego i al. Piłsudskiego.

- Prace będą prowadzone w godz. 7 – 15, a taka pora związana jest z mniejszą ilością samochodów zaparkowanych w ciągach jezdni, zatokach postojowych i chodnikach ulic bocznych, co wpływa na sprawniejsze oraz szybsze oczyszczanie. Jednocześnie prosimy, by w tym czasie mieszkańcy w miarę możliwości nie zastawiali ulic znajdujących się ww. obrębie. O kolejnych rejonach, gdzie prowadzone będą prace związane z oczyszczaniem będziemy informować za pośrednictwem strony internetowej ZDZiT - przypomina Michał Koronowski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ToraTora #3065094 18 kwi 2021 17:50

    Kiedyś w tym kraju od 22 do 6 rano obowiązywała cisza nocna, była czymś, co pozwalało spokojnie wypocząć. Dzisiaj już tego nie ma. Dlatego sprzątanie odbywa się np: o 24, albo o 4 rano. Kiedy jest wokoło cicho, to o tej porze przejazd odkurzacza, który hałasuje na poziomie 50-60 decybeli wydaje się jeszcze głośniejszy. Latem to szczególnie dokucza, bo się śpi przy otwartym oknie. Tak wygląda NOWE. Cóż panowie radni i śmietanka miejska w większości pomieszkują w dzielnicach odległych, nawet w domach, nie w blokowiskach. Pewnie dlatego NIE rozumieją wielu nonsensów, które swoimi decyzjami sprowadzają na szarego człowieka.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz