Mały Książę i Mała Księżniczka: może to Twoje dziecko trafi na naszą okładkę?

2021-04-17 12:07:23(ost. akt: 2021-04-17 12:49:25)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Plebiscyt „Mały Książę, Mała Księżniczka” prowadzony na łamach naszej Gazety od lat cieszy się ogromnym powodzeniem. Tej wiosny też przygotowaliśmy dla was tą zabawę. Szykujcie zdjęcia. Zaczynamy już 17 kwietnia!
Mały Oliwier z Nowego Miasta Lubawskiego bohaterem ubiegłorocznej okładki Gazety Olsztyńskiej został jeszcze jako niemowlę. Teraz ma już 1,5 roku. Zmieniły mu się zainteresowania, zmienił mu się wygląd. Tym bardziej Gazeta z jego zdjęciem i krótkim opisem jego niemowlęcych zainteresowań jest dla jego mamy niepowtarzalna pamiątką.

— Wtedy Oliwier uwielbiał samochodziki, dziś w kółko bawi się piłką. Wtedy był pucołowatym łysawym bobasem, teraz włosków przybyło. Rok temu ostrożnie zaczynał jeść owoce, dziś nie ma rzeczy, której by nie spróbował i nie polubił. Co tu dużo gadać: papier to zawsze papier. W internecie to by już gdzieś tam dawno „zaginęło” , a tak człowiek trzyma sobie tą gazetę schowaną w szafce i w myślach uśmiecha się do niej, że te niepowtarzalne niemowlęce chwile zostały gdzieś zatrzymane i opisane. Papier ma moc — zauważa Monika Koc, jego mama.

Ubiegłoroczna mała księżniczka to 1,5-roczna Lilianna z Ełku. Dziewczynka często ogląda Gazetę ze swoim zdjęciem.
— Teraz wygląda już inaczej, ale cały czas pamięta, że to ona! Cały czas pokazuje na okładkę i mówi „lala, lala”, bo swojego imienia dokładnie jeszcze powiedzieć nie umie — opowiada Weronika Werno, jej mama. Dziewczynka ma wiele okazji, by oglądać swą gazecianą podobiznę przy okazji — co typowe dla brzdąca w tym wieku — za specjalnie jej nie gniotąc.

— Dziadkowie oprawili i powiesili sobie tę stronę na ścianie. Dzięki temu jest jeszcze w całości — śmieje się jej mama. Pani Weronika mówi, że cała rodzina ma swój egzemplarz tego numeru Gazety na własność.

— Bo to dla naszej rodziny było takie osobiste „wydarzenie historyczne”, niecodziennie jest się na okładce. — śmieje się ełczanka. — Cały czas wszyscy miło to wspominamy.

A kto w tym roku będzie królował na łamach tygodników „Gazety Olsztyńskiej”? Wszystko zależy od naszych czytelników.

Nasza akcja trwa od 17 kwietnia 2021 do 23 maja 2021 roku. Małych Książąt i Małe Księżniczki przy wystarczającej liczbie zgłoszeń (minimum trzech kandydatów) wybierzemy w każdym powiecie. Zwycięzcy powiatowi trafią na okładkę jednego z naszych tygodników lokalnych, w przypadku Olsztyna i powiatu olsztyńskiego będzie to „Nasz Olsztyniak”. Dodatkowo przyznane zostaną tytuły Małej Księżniczki i Małego Księcia „Gazety Olsztyńskiej”/„Dziennika Elbląskiego”. Otrzymają je dziewczynka i chłopiec, którzy uzyskają największą liczbę głosów ze wszystkich powiatów.

Co ważne — na zgłoszenia czekamy do 20 maja 2021 do godziny 10.00. Wielkość zdjęcia nie może przekraczać 5 MB, a na jednym zdjęciu może być tylko jedno dziecko. W plebiscycie mogą brać udział dzieci urodzone 17 kwietnia 2011 i później, zgłoszone do udziału w plebiscycie przez ich rodziców lub opiekunów prawnych oraz zamieszkałe na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

JAK TO ZROBIĆ, KROK PO KROKU:

1) W temacie maila wpisujesz Mały Książę i Mała Księżniczka 2021

2) W treści maila zawierasz:
— imię, nazwisko i wiek dziecka oraz miejscowość i powiat,
— zgodę co najmniej jednego rodzica lub opiekuna prawnego na wykorzystanie przez Organizatora wizerunku dziecka na potrzeby Plebiscytu,
— akceptację postanowień regulaminu,
— imię i nazwisko rodzica/opiekuna, numer telefonu do kontaktu.

3) Wybierasz najciekawsze, najbardziej oryginalne lub najpiękniejsze zdjęcie swojego dziecka i w formie załącznika dołączasz do wiadomości.

4) Maila, w zależności od powiatu, w którym mieszkasz, wysyłasz na adres:

powiat bartoszycki: bartoszyce@gazetaolsztynska.pl
powiat braniewski : braniewo@gazetaolsztynska.pl
powiat działdowski: dzialdowo@gazetaolsztynska.pl
Elbląg i powiat elbląski: gazeta@dziennikelblaski.pl
powiat ełcki: elk@gazetaolsztynska.pl
powiat giżycki: gizycko@gazetaolsztynska.pl
powiat gołdapski: goldap@gazetaolsztynska.pl
powiat iławski: ilawa@gazetaolsztynska.pl
gmina wiejska i miejska Lubawa: lubawa@gazetaolsztynska.pl
powiat kętrzyński: ketrzyn@gazetaolsztynska.pl
powiat lidzbarski: lidzbarkw@gazetaolsztynska.pl
powiat mrągowski: mragowo@gazetaolsztynska.pl
powiat nidzicki: nidzica@gazetaolsztynska.pl
powiat nowomiejski: nowemiasto@gazetaolsztynska.pl
powiat olecki: olecko@gazetaolsztynska.pl
Olsztyn i powiat olsztyński: wydawca@gazetaolsztynska.pl
powiat ostródzki: ostroda@gazetaolsztynska.pl
powiat piski: pisz@gazetaolsztynska.pl
powiat szczycieński: szczytno@gazetaolsztynska.pl
powiat węgorzewski: wegorzewo@gazetaolsztynska.pl

5) Czekasz na start głosowania sms-owego. Zachęcasz do przyłączenia się do zabawy innych.
Głosowanie sms rozpocznie się tuż po wpłynięciu pierwszego zgłoszenia i potrwa do 23 maja 2021 r. do godz. 23.59.

Szczegółowy regulamin konkursu znajdziesz tutaj