DK51 zostanie przebudowana. Koło Dywit powstanie rondo

2021-04-15 16:31:39(ost. akt: 2021-04-15 16:40:14)

Autor zdjęcia: GDDKiA Olsztyn

Drogowcy ogłosili przetargi na dwie ważne inwestycje w regionie. Jedna dotyczy przebudowy drogi krajowej nr 51 na odcinku Smolajny-Kosyń. — Ogłosiliśmy także przetarg na rozbudowę skrzyżowania DK51 z drogami lokalnymi koło Dywit — informuje olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

DK51 Smolajny-Kosyń

Ogłoszenie ukaże się niebawem na platformie zakupowej GDDKiA. W treści znajdą się szczegółowe informacje na temat zakresu zamówienia i warunków udziału w przetargu.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Rusza budowa obwodnicy Smolajn

Rusza budowa obwodnicy Smolajn

— Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, wzmocnienie konstrukcji nawierzchni i poprawa geometrii drogi — informuje Karol Głębocki z GDDKiA. — Dzięki budowie ciągu pieszo-rowerowego poprawi się również bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu. Nawierzchnia drogi o długości około 2,2 km zostanie wzmocniona do nośności 11,5 tony na oś. Na odcinku tym zostaną zlikwidowane nienormatywne zakręty, powstanie kładka dla pieszych nad Łyną oraz oświetlenie drogi. Przebudowane zostaną zjazdy i odwodnienie.

Przebudowa odcinka DK51 Smolajny - Kosyń to kolejny etap modernizacji tej drogi. Obecnie trwa budowa obwodnicy Smolajn, która powstaje w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.

Rozbudowa skrzyżowania koło Dywit

Inwestycja zakłada budowę czterowlotowego ronda o jednym pasie ruchu wraz z zatokami autobusowymi i chodnikami. Wykonana zostanie również przebudowa i budowa kanalizacji deszczowej w celu zapewnienia prawidłowego odwodnienia skrzyżowania — dodajne Karol Głębocki.

Termin złożenia ofert został wyznaczony na 6 maja 2021 roku. Umowa ma zostać podpisana w ciągu dwóch miesięcy. Rondo pozwoli na sprawne włączenie do DK51 ruchu z drogi prowadzącej na cmentarz i do Kieźlin z jednej strony oraz z os. Sterowców z drugiej, poprawiając tym samym bezpieczeństwo na skrzyżowaniu.

Fragment DK51 Dywity - Olsztyn to długi, prosty odcinek, na którym kierowcy mają tendencję do rozwijania nadmiernych prędkości, a na którym funkcjonują przejścia dla pieszych i ciąg pieszo-rowerowy. Rondo wraz z wyspami azylu na przejściach dla pieszych będzie tworzyło układ elementów, które uspokajają ruch i poprawiają bezpieczeństwo. Zgodnie z zawartym porozumieniem koszty inwestycji ponoszą po połowie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad i Gmina Dywity.

źródło GDDKiA


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. nikt #3064787 15 kwi 2021 17:31

    Na odcinku leśnym tej prostej można rozwinąć prędkość ,najwyżej 60 km/h,bo powyżej pourywasz zawieszenie !

    Ocena komentarza: warty uwagi (59) odpowiedz na ten komentarz