Tragedia na drodze Barczewo-Olsztyn. Dziś nad ranem zmarła kolejna osoba [AKTUALIZACJA]

2021-04-15 09:29:34(ost. akt: 2021-04-15 10:11:51)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wczoraj (14 kwietnia) wieczorem doszło do śmiertelnego wypadku na drodze Barczewo-Olsztyn. Dwie osoby zginęły na miejscu, dwóch pasażerów dostawczego forda przewieziono do szpitala. Niestety, jednego z nich nie udało się uratować, zmarł dziś nad ranem.
Przypomnijmy, do tragedii doszło na trasie DK-16 na odcinku Łęgajny-Kaplityny. Jak wstępnie ustaliła policja, kierowca Forda Transita wyprzedzał w miejscu zabronionym inne auta. Zderzył się z jadącym z naprzeciwka tirem, a następnie z osobowym hyundaiem.

Na miejscu zginął 29-letni kierowca i 37-letni pasażer forda, a dwóch pasażerów w stanie ciężkim zabrano do szpitala. Niestety, jeden z nich, 41-letni mężczyzna zmarł dziś nad ranem.

Do szpitala trafiła również kobieta z 8-letnim dzieckiem jadąca hyundaiem. Zarówno 30-letni kierujący samochodem ciężarowym jak i 39-letnia kobieta z auta osobowego byli trzeźwi.

Fot. Zbigniew Woźniak

Na miejsce wypadku najechali żołnierze z 9 Batalionu Dowodzenia w Olsztynie, którzy udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pomogli zabezpieczyć miejsce zdarzenia przed przyjazdem służb ratunkowych. Droga w tym miejscu była zablokowana przez kilka godzin.

Źródło: KWP w Olsztynie