Polska 2050 rusza na pomoc bocianom!

2021-04-13 11:20:14(ost. akt: 2021-04-13 15:17:27)

Autor zdjęcia: https://media.energa.pl

Działacze ruchu społecznego Polska 2050 z Warmii i Mazur aktywnie pomagają zwierzętom. Przekazali ponad ćwierć tony ryb na rzecz bocianów z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Dębinkach.
Najnowszy gracz na scenie politycznej jako jeden ze swoich głównych postulatów stawia działania na rzecz ochrony środowiska i pomocy zwierzętom. Działacze Polski 2050 z Warmii i Mazur pokazali, że nie są to jedynie puste słowa i obietnice. Wolontariusze stowarzyszenia nieustannie podejmują działania mające na celu wspomaganie lokalnych placówek zajmujących się pomocą zwierzętom, nie tylko domowym, ale także dzikim.

Obecnie wspieramy Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt w Dębinkach i  planujemy taką współpracę w Bukwałdzie. — precyzuje Joanna Czarkowska, liderka Stowarzyszenia Polska 2050 regionu warmińsko-mazurskiego. — W ostatnich dniach dostarczyliśmy do tego ośrodka ponad 260 kg ryb do karmienia ptaków. Zamierzamy również kupić klatki do transportu ptaków, które będą wymagały przewozu do ośrodka specjalistycznego z miejsca wypadku. Montujemy również budki lęgowe dla ptaków i przekazujemy karmę bezdomnym kotom, którymi opiekują się nasi wolontariusze i sympatycy ruchu, wspieramy schroniska.

Realizacja postulatów ekologicznych w regionie warmińsko-mazurskim jest szczególnie ważna. Wolontariusze — poza akcjami związanymi z pomocą zwierzętom — podejmują także działania recyklinkowe takie jak rodzinne spacery, podczas których segregowane są nakrętki i elektrośmieci i szycie woreczków wielorazowego użytku.

Politolog dr Wojciech Szalkiewicz zwraca uwagę na walory marketingowe tej akcji.

Każde działanie tego typu ma swój wymiar w kategoriach marketingu politycznego. W polityce nie ma spraw nieważnych, wszystko jest ważne. Każda akcja jest potrzebna. Najlepszy jest bezpośredni kontakt z wyborcą, a takie akcje są skuteczne, bo uczestniczą w nich ludzie — stwierdza Wojciech Szalkiewicz. — Taka strategia działań polega na tym, że działacze tego stowarzyszenia pokazują, że są aktywni, nieustannie coś robią, a ich obietnice nie kończą się tylko na słowach.

Stowarzyszenie Polska 2050 nieustannie rozwija swoje struktury w województwie warmińsko-mazurskim. Działacze nieustannie poszukują wolontariuszy, którzy podzielają ich światopogląd.

— To tylko niektóre z naszych działań: wychodzimy naprzeciw potrzebom ludzi i zwierząt. Takie mamy DNA i tak właśnie chcemy zmieniać Polskę — zaczynając od inicjatyw społecznych. Każdy może zostać wolontariuszem — zachęca Joanna Czarkowska.

Karol Grosz
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Monia989 #3064529 14 kwi 2021 13:25

    Cześć kochani. Mam na imię Monika, i nie jestem tutaj bez powodu. Jestem miłą kobietą po przejściach, i moje potrzeby coraz częściej biorą nade mną górę. Jestem tutaj, ponieważ chciałabym poznać tutaj Pana z podobnym problemem, dla którego seks nie jest tematem tabu. Jestem zadbaną, pełną energii dziewczyną, szukam kogoś w wieku od 18 do 50 lat. Wymagam oczywiście dyskrecji. Kontakt jak i moje zdjęcia możecie zobaczyć na http://panieonline.pl/monika

    odpowiedz na ten komentarz