Wody Polskie blokują podwyżki w Olsztynie

2021-04-09 14:18:04(ost. akt: 2021-04-09 17:07:11)
Wody Polskie nie pozwalają na podwyżkcę cen wody w Olsztynie.

Wody Polskie nie pozwalają na podwyżkcę cen wody w Olsztynie.

Autor zdjęcia: pixabay.com

Olsztyn trafił na czarną listę Wód Polskich, które są regulatorem cen wody w kraju. Inspektorzy tej instytucji zablokowali podwyżkę cen wody w stolicy regionu. I choć powinno to ucieszyć szarego obywatela, który płaci codzienne rachunki, to przedstawiciele PWiK mówią o możliwości utraty rentowności spółki.
— Podwyżki, które zaplanowaliśmy są rozłożone w czasie. Na okres 3 lat. Powodem ich wprowadzenia są zmiany kosztów takich jak prąd, czy płace, których nie uwzględniały ceny przez poprzednie lata — mówi "Gazecie Olsztyńskiej" Anita Chudzińska, rzecznik Przedsiębiorstwa Wodociągów Kanalizacji w Olsztynie.

Przypomnijmy. Cena wody w Olsztynie ma, według planów PWiK wzrosnąć etapami z 4,33 zł do 5,68 zł. Wody Polskie już dwukrotnie wzywały władze spółki miejskiej do wyjaśnień w tej sprawie. Teraz zablokowały zaplanowane podwyżki. — Wiemy o tym z mediów. Pismo w tej sprawie do nas nie dotarło — mówi Anita Chudzińska.

— Rolą Wód Polskich, jako organu regulującego te opłaty, jest ochrona obywateli przed nieuzasadnionymi podwyżkami. Jeśli ustalone przez przedsiębiorstwa ceny są zbyt wysokie, Wody Polskie mogą wydać decyzję odrzucającą wniosek taryfowy, tak jak było to właśnie w tym przypadku — powiedziała Radiu Olsztyn Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Już po pierwszych informacjach na temat blokady podwyżki cen wody w Olsztynie pojawiły się spekulacje, że może to zachwiać systemem powiązania opłat za śmieci z ceną wody, wprowadzonym od kwietnia w Olsztynie. — Jedno nie ma związku z drugim — mówi kategorycznie rzeczniczka PWiK w Olsztynie.

Z informacji, do których dotarła "Gazeta Olsztyńska" wynika, że Wody Polskie blokują zmiany cen również w innych miastach regionu i całej Polski.

Do tematu wrócimy.
SK

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. frost #3064187 9 kwi 2021 17:45

    I to jest pozytywna wiadomość. Kto pierwszy zablokuje i wycofa z dupy wzięte stawki "śmieci za wodę"?

    Ocena komentarza: warty uwagi (28) odpowiedz na ten komentarz