Jerzy Szmit: 26 mln złotych jest już stracone

2021-04-09 12:50:12 (ost. akt: 2021-04-09 13:12:01)

Autor zdjęcia: Karol Kiłyk

Dlaczego województwo Warmińsko-Mazurskie straciło 26 milionów złotych? Na to pytanie odpowiedział dziś na konferencji prasowej Jerzy Szmit, prezes Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości Warmii i Mazur.
Jerzy Szmit razem z radnymi wojewódzkimi PiS-u Marcinem Kazimierczukiem, Grzegorzem Kierozalskim i Dariuszem Rudnikiem zorganizował konferencję prasową, na której wyjaśnił, jak doszło do utraty dużych pieniędzy przez budżet województwa warmińsko-mazurskiego. Podczas rutynowej kontroli, obejmującej dość krótki okres w około 10 proc. sprawdzanych ustaw znaleziono błędy na kwotę ... 26 mln złotych. Wadliwe projekty dotyczyły zarówno jednostek podległym samorządom, jak i organizacji społecznych.

Jerzy Szmit jako największą szkodę wskazał przyznanie się Urzędu Marszałkowskiego do błędu bez żadnych prób wyjaśnienia sytuacji czy odwołania się od decyzji organów kontrolnych. Tym sposobem pieniądze zostały definitywnie stracone.

26 mln złotych to bardzo duża kwota. Jako porównania przywołano tu roczną sumę utrzymania lotniska w Szymanach, która wynosi około 20 mln zł.

Na zakończenie konferencji Jerzy Szmit bezpośrednio odwołał się do czwartkowego wystąpienia Jarosława Gowina. Prezes Zarządu Okręgowego PiS zarzucił wicepremierowi działanie na niekorzyść koalicji rządowej, dążenie do przyspieszonych wyborów i brak realnej troski o Warmię Mazury. Działania Jarosława Gowina nazwał budowaniem osobistej popularności i zalecił mu, że największą pomocą dla Warmii i Mazur, na jaką mógłby się zdobyć, byłoby działanie na rzecz Zjednoczonej Prawicy, która w czasie swoich rządów udzielała regularnego wsparcia temu regionowi.

kg

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ppor.Rżewski #3064191 9 kwi 2021 18:17

  Ten pan co tak ubolewa nad straconymi pieniędzmi onegdaj "ciuchnął" iPada z sejmowej mównicy. Ktoś taki jako arbiter rozliczeniowiec wygląda groteskowo i niepoważnie. No i sama ta kwota to są grosze przy lewiznach agenta Tomka z naszego regionu albo przy apanażach wójta Koziej Wólki, inaczej Pcim.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. grzes #3064185 9 kwi 2021 16:42

  2 mld na przekop, to raptem tyle, ile dostał Kurski i kilkanaście razy mniej niż dostał Rydzyk. A tu taki wielki artykuł o głupie 26 mln. TYle, to Obajtek ma w rok.

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz

 3. j. #3064177 9 kwi 2021 15:28

  Coś mi tu nie pasuje, propagandą śmierdzi! To jak było - kontrola wytknęła błędy czy jakieś kanty? O kantach nie ma mowy , jeżeli błędy jakieś rachunkowe to niby co przepadło? W końcu to tylko jakieś ~1/3 sasina.... :D

  Ocena komentarza: warty uwagi (19) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD