Trwa sonda ws. "Macierzyństwa"

2021-04-09 11:18:32 (ost. akt: 2021-04-09 11:20:04)   Artykuł sponsorowany
W specjalnej ankiecie pytamy olsztynian, gdzie powinna zostać ustawiona rzeźba autorstwa Kazimierza Zielińskiego z 1978 roku. Wyniki przedstawimy za tydzień.
Dzieło jest jednym z dwóch, jakie są w naszym mieście. Jedno znajduje się na placu przed ratuszem, druga natomiast do niedawna była ustawiona przed (nieistniejącym od niedawna) hotelem koło dworca. W związku z rozbiórką tego obiektu zdecydowaliśmy o przeniesieniu rzeźby w inne miejsce.
O nową lokalizację dzieła postanowiliśmy zapytać Państwa, czyli mieszkańców Olsztyna. Najpierw zbieraliśmy propozycje miejsc, później przeanalizowaliśmy zgłoszenia i wybraliśmy trzy, które w naszej opinii są najbardziej odpowiednimi.
[weź udział w ankiecie]

- Jednymi z najważniejszych aspektów było to, czy wskazane miejsce jest terenem gminy oraz czy będzie możliwe w odpowiedni sposób wyeksponowanie pracy - wyjaśnia Miejski Konserwator Zabytków, Anna Bobko.

Te wskazane lokalizacje, to: Park Podzamcze, Skwer nieopodal DH Manhattan przy ul. Kościuszki oraz Skwer przy skrzyżowaniu ulic: Jagiełły i Konopnickiej, pobliże Dworca Zachodniego oraz Domu Samotnej Matki.

Na głosy czekamy do północy, 15 kwietnia (czwartek). Wyniki podamy dzień później. W ankiecie zagłosować można tylko raz (duplikaty głosów nie będą liczone).
[weź udział w ankiecie]

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD