Skatepark nad Ukielem do rozbudowy

2021-04-09 11:00:54 (ost. akt: 2021-04-09 11:01:15)   Artykuł sponsorowany
Trwają poszukiwania wykonawcy rozbudowy obiektu, z którego można korzystać na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel. Oferty będą przyjmowane do połowy kwietnia.
Rozbudowa skateparku w CRS Ukiel to jeden ze zwycięskich projektów VII edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu mieszkańców propozycja jego rozbudowy zdobyła niemal cztery tys. punktów.
Ogromne zainteresowanie projektem jest dowodem na popularność sportów ekstremalnych w naszym mieście. Nie dziwi więc chęć rozbudowy już istniejącej infrastruktury.

- Na naszym "Bowlu" działa Akademia Deskorolki prowadzona przez Ośrodek Sportu i Rekreacji - uzasadniają inwestycję wnioskodawcy. - Tego typu rozbudowa pomoże Akademii i wszystkim, którzy zaczynają swoją przygodę ze sportami ekstremalnymi. Także starzy wyjadacze znają coś dla siebie, szczególnie że Olsztyn słynie z jednych z najlepszych BMX-owców w Polsce.

Skatepark na terenie CRS Ukiel ma zostać rozbudowany o małą sekcje uliczną. Użytkownicy przyznają, że istniejący obiekt warto uzupełnić m.in. o schody z rurkami czy długi, niski murek. Wśród elementów, jakie miałyby się znaleźć w nowej sekcji są Bank, Manual Pad, Quarter, Piramidka i Grindboxy. Prace miałyby objąć obszar ok. 20x27 metrów.

Wykonawca na zaprojektowanie rozbudowywanej części oraz realizację inwestycji będzie mieć 210 dni. Same prace budowlane oraz mozntaż urządzeń mają potrwać nie więcej, niż 115 dni od momentu uzyskania niezbędnych pozwoleń.
Wartość projektu przed głosowaniem w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim została określona na niemal 500 tys. złotych.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD