UWM zmodernizuje pracownię na jednym z wydziałów

2021-04-08 16:08:55(ost. akt: 2021-04-08 16:14:58)
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurski otrzyma ponad 600 tys. zł na rozbudowę laboratorium kryminalistycznego. Nowoczesna pracownia zostanie wyposażona m.in w sprzęt komputerowy wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem oraz urządzeniami, które umożliwią prowadzenie zaawansowanych badań w obszarze cyberprzestępczości.
Dofinansowanie pochodzi z programu „Uniwersytet Wielkich Możliwości” dotyczącego podniesienia jakości zarządzania procesem kształcenia i jakości nauczania, realizowanego na UWM od 2020 do 2023 r. a finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Będą to prawdopodobnie największe środki, które w 20-letniej działalności wydział uzyskał na aparaturę badawczą służącą dydaktyce.

Chcemy studentom naszego nowego kierunku - kryminologii - zapewnić drogę dydaktyczną: od oględzin miejsca zdarzenia do wyroku sądowego. Sprzęt, który katedra ma w planach zakupić, obejmuje każdy z etapów tej drogi — tłumaczy dr hab. Denis Sołodow, prof. UWM, kierownik Laboratorium Kryminalistycznego. — Skorzysta z tego nie tylko kryminologia, ale też prawo, bezpieczeństwo wewnętrzne i administracja. To inwestycja przyszłościowa. Chodzi o cyberbezpieczeństwo - podniesienie świadomości informatycznej wśród studentów i naszych absolwentów. Taka jest wizja władz Uniwersytetu i naszego kolegium dziekańskiego. Laboratorium Kryminalistyczne zostanie doposażone w sprzęt komputerowy wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem oraz urządzeniami, które umożliwią prowadzenie zaawansowanych badań w obszarze cyberprzestępczości, zjawisk z zakresu patologii społecznych obecnych w sieci internetowej, dowodów cyfrowych oraz analizy informacji. Zasoby pracowni umożliwią przede wszystkim podniesienie atrakcyjności procesu dydaktycznego — dodaje.

O tym, kiedy nowe wyposażenie trafi do laboratorium, zadecydują terminy przetargów, ale już teraz wiadomo, że nie stanie się to wcześniej niż przed oddaniem do użytku nowej siedziby wydziałów.

Żródło: uwm.edu.pl

Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

Obrazek w tresci