Spotkanie dla fanów mocnych wrażeń

2021-04-08 10:00:34 (ost. akt: 2021-04-08 10:27:50)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie organizuje spotkanie z Łukaszem Kozakiem, badaczem nieoczywistych wątków historii kultury, autorem wielu prac naukowych oraz popularnonaukowych. Głównym tematem wydarzenia będzie książka "Upiór" oraz wszelkie historie z nią powiązane.
Łukasz Kozak jest autorem książek i artykułów naukowych. Ma licznych fanów zafascynowanych jego twórczością.Charakteryzuje ją jedyny w swoim rodzaju mroczny klimat oraz ciekawe, często radykalne historie, które przekraczają tematy tabu związane z ciałem lub śmiercią.

Fot. Martyna Marcinkowska

Jak podkreśla Emilia Konwerska z Miejskiego Ośrodka Kultury, organizatorka wydarzenia: — "Upiór. Historia naturalna" to poważna praca, w której autor przygląda się wierzeniom i praktykom związanym z upiorami, wampirami, wieszczymi. Od średniowiecza aż do XX wieku. Książka okazuje się być zaskakująco aktualna. Jej fenomen i reakcje czytelników są na to najlepszym dowodem.

Wydarzenie jest zaplanowane na sobotę 10 kwietnia o godz. 18. Tak jak większość spotkań organizowanych w czasie pandemii odbędzie się ono na oficjalnym kanale YouTube Miejskiego Ośrodka Kultury.

kg

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.