Swoje ofiary łowiła "w sieci". Mężczyźni stracili duże pieniądze

2021-04-07 12:21:48 (ost. akt: 2021-04-07 13:39:24)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Olsztyńscy policjanci wpadli na trop 53-latki, która wyłudzała pieniądze od samotnych mężczyzn z całej Polski. Wśród nich znalazł się mieszkaniec Olsztyna. Mężczyzna zauroczony nową znajomością, nie widząc nawet swojej sympatii, uwierzył w jej problemy finansowe i przekazał prawie 50 tys. zł. Zwrotu pieniędzy nigdy się nie doczekał.
W trakcie prowadzonego przez policjantów dochodzenia wyszło na jaw, że 53-latka w ten sposób oszukała więcej osób. Policjanci dotarli do 8 pokrzywdzonych pochodzących z terenu całej Polski. W większości byli to samotni mężczyźni szukający szczęścia w Internecie.

Metoda działania oszustki za każdym razem była taka sama. Kobieta wzbudzała zaufanie i pod pretekstem spotkania, a nawet wizją wspólnego życia, prosiła o przekazanie pieniędzy. Tłumaczyła to trudną sytuację życiową. W sumie udało się jej wyłudzić blisko 80 tys. zł. Zgodnie z kodeksem karnym kobiecie może grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, aby zachować szczególną ostrożność podczas zawierania nowych znajomości zwłaszcza przez Internet, kiedy nie do końca wiadomo, kto jest po drugiej stronie i jakie ma zamiary.

źródło: KMP w Olsztynie

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.