Trwa sprzątanie Olsztyna

2021-04-02 18:43:25(ost. akt: 2021-04-02 18:20:12)

Autor zdjęcia: mat. ZDZiT Olsztyn

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie prowadzi wiosenne oczyszczanie miasta. Zdezynfekowane zostały także place zabaw.
Jak informuje Urząd Miasta w Olsztynie, prace pełną mocą zaczęły się pod koniec marca. Było to możliwe po stopnieniu śniegu i nadejściu wiosny z prawdziwego zdarzenia — dzięki temu zminimalizowana jest konieczność ponownego wysypywania na ulice i chodniki piasku, soli i mieszanki tych środków.

— Do tej pory prowadzone działania polegały głównie na interwencyjnym oczyszczaniu pasa drogowego np. po wypadkach — wyjaśnia Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu. — Poza tym zostało przeprowadzone pierwsze, po ustąpieniu pokrywy śnieżnej, oczyszczanie terenów zielonych znajdujących się poza pasami drogowymi.

Zmiatanie piasku (którego tej zimy użyto dwa tys. ton) z jedni, chodników i ścieżek rowerowych, oczyszczanie zieleńców — to najważniejsze z prowadzonych teraz prac. Te działania będą realizowane do końca kwietnia. — Oczyszczanie i zamiatanie obszaru Starego Miasta zaplanowano do 3 kwietnia — dodaje Michał Koronowski. Chcemy, by prace zostały ukończone przed świętami Wielkanocnymi.

Niestety, działania nie zawsze są skuteczne. Tak było choćby w przypadku placu przy jednej z drogerii naprzeciwko ratusza. Dopiero co uprzątnięte miejsce kilka godzin później ponownie było zaśmiecone.

Sprzątanie to niejedyne porządkowe prace na terenie Olsztyna. Trwa bowiem dezynfekcja miejskich placów zabaw. Ta odbywa się w godzinach wieczornych, a używane przy nich są środki bakterio- i wirusobójczego. Działania, które mają zakończyć się w sobotę (3 kwietnia) to jeden z z etapów przygotowania miejskich placów zabaw do pełni sezonu.

mat. UM Olsztyna

Do tematu czystości w mieście będziemy wracać w kolejnych publikacjach. Czekamy też na Wasze komentarze. Napiszcie, gdzie powinny pojawić się służby porządkowe.Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jacek Kłosowski #3063842 4 kwi 2021 16:29

  Proszę o kosz w pobliżu mostu przy elektrowni wodnej w Olsztynie. Dużo śmieci ląduje pod mostem bądź w rzece. Pozdrawiam.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. AtoJa #3063798 3 kwi 2021 09:09

  Tyle lat wpajania ludziom zasad segregowania śmieci , tyle kasy wydanej na różne akcje w temacie tej segregacji .I jedna durna uchwała o opłatach zależnych tylko od ilości zużytej wody zniszczyła wysiłek i cofnęła nas przynajmniej o 100 lat .Dziś wyrzuciłam niesegregowane śmieci zgromadzone w jednym worku do pojemnika na zmieszane. Następnym razem wrzucę do jakiego popadnie .KONIEC Z SEGREGACJA ŚMIECI .Szkoda mi tylko dzieci ,które tak się tą segregacją przejmowały.Nie zyczę włodarzom tego miasta spokojnych świąt, oby ich zagryzło sumienie za to co zrobili temu miastu , może przyjdzie na nich opamiętanie.Chociaż to mała nadzieja bo są wybitnie zabetonowani

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz

 3. olsols #3063787 2 kwi 2021 21:20

  Pewnie niewiele to pomoże, ale akcja społeczna promująca sprzątanie po sobie by się przydała. W szczególności dla amatorów alkoholu. Nie może też być tak, że syf leży w mieście całą zimę. Śmietniki powinny też być ptakoodporne, bo często to zwierzęta są przyczyną rozwiewania śmieci dookoła.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz