Ruszyła sprzedaż luksusowych apartamentowców nad jeziorem Ukiel

2021-04-01 21:51:26 (ost. akt: 2021-04-01 22:27:45)   Artykuł sponsorowany
Warmiński Port, czyli najlepszy adres w Olsztynie
Ruszyła sprzedaż apartamentów w położonym nad jeziorem Ukiel kompleksie Warmiński Port. Ponieważ jest to nowa inwestycja mieszkaniowa w Olsztynie z linią brzegową jeziora, lokale cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony klientów. „Kupno mieszkania to w czasach pandemii świetna inwestycja ze względu na spadającą wartość złotego. Dlatego zróżnicowaliśmy powierzchnię lokali tak, by każdy znalazł mieszkanie, jakiego potrzebuje” – podkreślił prezes „D.Domu”.

https://m.wm.pl/2021/04/orig/423-002-700557.jpg


Na szybkość w podejmowaniu decyzji przez nabywców, kluczowy wpływ ma szereg nowoczesnych i proekologicznych rozwiązań. Warmiński Port to kompleks unikalnych apartamentów na skalę Olsztyna jak i całego regionu. Wykonawca osiedla, olsztyńska firma Dachland, zapewnia, że budynki mają najwyższą obecnie na olsztyńskim rynku jakość wykończenia. Budynki są wkomponowane w krajobraz tak, by nie burzyć unikalnego klimatu tego miejsca.
„Uznaliśmy, że na działce sąsiadującej z Ukielem, nie możemy postawić zwyczajnych bloków czy domów. Tak wtopione w naturę miejsce zobowiązuje, dlatego zaprojektowaliśmy kompleks nowoczesnych apartamentów nie tylko wkomponowany w naturę ale i szanujący przyrodę wokół” – mówi Marek Maleszka, prezes D.Domu.

Warmiński Port będzie się składał zaledwie z dwóch kameralnych budynków. – w pierwszym będzie 17 mieszkań, w drugim 19. Każdy apartament zostanie wyposażymy w standardzie w klimatyzację oraz panoramiczną aluminiową stolarkę okienną, która wyróżnia się doskonałą termoizolacyjnością i odpornością na czynniki atmosferyczne.

„Ludzie oczekują dziś nie tylko nowych mieszkań, ale mieszkań o wysokim standardzie i proekologicznych rozwiązaniach. Dlatego też, zdecydowaliśmy się na wyposażenie części miejsc parkingowych w ładowarki dla aut elektrycznych oraz zainstalowanie na dachach paneli fotowoltaicznych.” – przyznaje prezes Maleszka.

https://m.wm.pl/2021/04/orig/423-taras-700553.jpg

Obcowanie z warmińską naturą to podstawowa koncepcja wyznaczająca projektantom wizję tego miejsca. Dlatego m.in. przeszklenia w budynkach będą ponadstandardowej wielkości tak, by mieszkańcy mogli napawać się unikalnymi widokami warmińskiej przyrody. Architektoniczny styl kompleksu jest nawiązaniem do tradycyjnej warmińskiej zabudowy, w której dominuje czerwona cegła i drewno.
Powierzchnia apartamentów wynosi od 25 m. kw. do 110 m. kw. Niektóre apartamenty będą miały ogródki, na dachu każdego apartamentowca powstanie unikany taras do wyłącznej dyspozycji właściciela lokalu na ostatnim piętrze.
Pandemia wymusiła także inne rozwiązania koncepcyjne w Warmińskim Porcie. W kompleksie zaplanowano m.in. salę konferencyjną, która zostanie dostosowana do potrzeb zdalnej pracy biurowej czy też spotkań biznesowych (m.in. Wi-Fi, TV) oraz strefę wypoczynku ze stołem bilardowym.

https://m.wm.pl/2021/04/orig/423-0012-700560.jpg

Ważnym elementem Warmińskiego Portu jest możliwość korzystania z uroków jeziora. Nad brzegiem powstanie plaża z łagodnym zejściem do wody. Wzdłuż ścieżek prowadzących do jeziora zostanie posadzona ozdobna zieleń. W sąsiedztwie nad tym samym jeziorem znajduje się całoroczne Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel czyli najnowocześniejszy kompleks sportowo-rekreacyjny na Warmii i Mazurach.

Prezes Maleszka przyznaje, że lokalami w Warmińskim Porcie interesują się mieszkańcy innych miast (np. Warszawy, czy Gdańska), którzy doceniają łatwą komunikację z tym miejscem. „Warmia i Mazury to tak urokliwy region, że podczas nawet miesięcznego urlopu co dnia można zwiedzać różne ciekawe miejsca. Mamy mnóstwo zabytków, unikalną przyrodę, infrastrukturę sportową w tym niesamowite trasy rowerowe. Ze wszystkich tych udogodnień można korzystać mając bazę wypadową w Olsztynie. Inne miasta takiej oferty nie mają”.
Budowa kompleksu rozpoczęła się w ostatnim kwartale 2020 roku.

Więcej informacji na www.warminskiport.pl.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. summoning_redemption #3064269 12 kwi 2021 09:10

    zna ktos ceny tych apartamentow?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.