Chaos w systemie szczepień. "Przez błąd systemu" [VIDEO]

2021-04-01 11:10:02(ost. akt: 2021-04-01 16:57:29)

Autor zdjęcia: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów/ Twitter

Rząd wstrzymał zapisy na szczepienia osób między 40. a 59. rokiem życia, które wcześniej zgłosiły chęć zaszczepienia się poprzez specjalny formularz na stronie rządowej. — Przez błąd systemu te osoby zostały zapisywane też w kwietniu — poinformował na konferencji szef KPRM Michał Dworczyk
— Mamy 1,8 mln wolnych terminów w kwietniu i maju. Teraz dokładamy na kwiecień dodatkowe kolejne pół mln slotów, czyli będziemy mieli 2,3 mln miejsc — mówił minister Dworczyk. — Założenie było takie, że te osoby zaczną być obdzwaniane dziś od rana z propozycjami terminów, przy czym grupa 40-latków miała otrzymywać terminy na 1. i 2. połowę maja. Przez błąd systemu te osoby zostały zapisywane też w kwietniu.

Jak dodał, około 60 tys. 40-latków otrzymało terminy na kwiecień. — Niestety nastąpiła awaria PZ i IKP. Zdecydowaliśmy się na wstrzymanie zapisów tej grupy na kolejne terminy. Naprawa systemu powinna nastąpić do końca dzisiejszego dnia. Wszystkie osoby zapisane błędnie na kwiecień dostaną jutro informację o zmianie terminu. Trzeba zwrócić uwagę na dwie kwestie. Błąd sytemu oraz błąd komunikacji, która powinna być wczoraj bardzie efektywna. Za te dwa potknięcia przepraszamy — powiedział Michał Dworczyk.


Chaos wokół szczepień

Przypomnimy, na portalu pacjent.gov.pl w nocy pojawiła się możliwość zapisania się na szczepienie dla osób z młodszych roczników. Osoby w wieku od 40 lat otrzymywały po rejestracji terminy nawet na najbliższy tydzień, co by oznaczało, że będą wcześniej zaszczepione niż seniorzy 60 plus. I to miały być szczepione preparatem Pfizera.

Możliwość rejestracji na szczepienie dla osób powyżej 40. roku życia była kompletnym zaskoczeniem, bo przecież jeszcze dwa dni temu rząd mówił, że młodsze roczniki będą mogły rejestrować się po 12 kwietnia.

Dziś rano Michał Dworczyk w RMF FM powiedział, że w ostatnich dwóch dniach rejestracja dla osób powyżej 60 roku życia zwolniła, dlatego zdecydowano, by uruchomić zapisy osób, które w styczniu zgłosiły poprzez specjalny formularz gotowość na zaszczepienie się. I dziś w nocy ruszyła rejestracja dla osób od 40. do 60. roku życia.

Potem tłumaczył, że doszło do usterki. — Na kilka godzin wstrzymujemy rejestrację tej grupy 40-59, po usunięciu usterki odblokujemy i do każdej osoby zadzwoni automat lub konsultant proponując termin w 2 połowie maja. Przepraszamy za to, w ciągu kilku godzin przywrócimy pełne funkcjonowanie systemu — napisał na Twitterze.
Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Stary dziad #3063703 1 kwi 2021 14:52

    Dzisiaj we Wiadomościach o 19.30 powiedzą, że to wina totalnej opozycji i Tuska. A ciemny lud wszystko kupi.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Ja. #3063687 1 kwi 2021 12:50

    Czyli nic nowego, dużo wrzasku i przechwałek a wychodzi jak zwykle czyli typowy pisowski burdel! A zaczęło się niewinnie od niewielkiej stadniny...

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz