Policjant podejrzany o napad na bank [AKTUALIZACJA]

2021-03-31 11:31:13 (ost. akt: 2021-03-31 20:55:46)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o napad na bank w Rozogach. Jak się okazuje, jest on funkcjonariuszem komendy w Piszu.
We wtorek 30 marca funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Policji zatrzymali 43-letniego Marcina M. Jak się okazało, był to funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

— Prokurator Okręgowy w Olsztynie zarzucił mu dokonanie przestępstwa rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, tj. broni palnej. Przestępstwo to miało polegać na tym, że 3 marca 2021 w Rozogach podejrzany wtargnął do banku i — grożąc użyciem broni — zabrał pieniądze w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych — informuje Krzysztof Stodolny, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Według ustaleń prokuratury, sprawca miał ukraść ponad 87 tys. zł.

Do Sądu Rejonowego w Olsztynie złożony został wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny na trzy miesiące. Wniosek ma zostać rozpatrzony jeszcze dziś (31 marca).

I został. Olsztyński sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Marcina M.

W uzasadnieniu tej decyzji sąd wskazał, że zastosował wobec Marcina M. tymczasowe aresztowanie, bo wymaga tego zabezpieczenie prawidłowego toku postępowania. W ocenie sądu, zgromadzony i przedstawiony przez śledczych materiał dowodowy w sprawie wskazuje na wysokie prawdopodobieństwo popełnienia właśnie przez tego podejrzanego zarzucanego mu przestępstwa.

Sąd zwrócił również uwagę, że czyn zarzucany podejrzanemu jest zbrodnią, wobec czego jest zagrożony bardzo surową karą. Zdaniem sądu, sprawa ma charakter rozwojowy i istnieje realna obawa, że podejrzany — przebywając na wolności — mógłby podjąć działania mające na celu bezprawne utrudnianie postępowania poprzez wpływanie na zeznania świadków.

Źródło: Sąd Okręgowy w Olsztynie


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Andrzej711 #3063642 31 mar 2021 14:42

    Dokonanie przestępstwa rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia tj. broni palnej, w tym przypadku pewnie służbowej. Co jego pokusiło do tak drastycznego zamachu na cudze mienie, pewnie nie dostawał premii.

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD