Tak zmienia się otoczenie Jarot i Nagórek. Zobacz nową inwestycję

2021-03-30 15:51:16 (ost. akt: 2021-04-07 11:24:43)
Od października 2020 roku pomiędzy Jarotami a Nagórkami trwa budowa Osiedla Ostoja. Jego atrakcyjne ceny i świetne położenie – przy ulicy Jarockiej, w bliskości alei Sikorskiego, powstającego parku miejskiego i zbiornika wodnego, dostrzegło już wielu olsztynian. Dowodem na to są ostatnie wolne mieszkania w obecnie realizowanym budynku A. Sukces sprzedaży pierwszego etapu przyspieszył wprowadzenie do oferty kolejnych 98 lokali mieszkalnych w budynku B. Do wyboru są popularne i funkcjonalne mieszkania o wielkości od 35 do 65 m2. Ich ceny zaczynają się już od 5990 zł/m2.
Osiedla Ostoja to zatopione w zieleni osiedle sześciopiętrowych budynków mieszkalnych o prostej i funkcjonalnej architekturze. Inwestycja powstaje na terenie przy ul. Jarockiej 21, zajmowanym kiedyś przez spółki komunalne PUDiZ i Skanska (zaledwie 350 metrów od alei Sikorskiego). W sąsiedztwie inwestycji powstaje park miejski ze sztucznym zbiornikiem wodnym, który ma się ciągnąć u podnóża Nagórek (od ulicy Paukszty, aż do ulicy Barcza). Osiedle Ostoja bezpośrednio z dwóch stron sąsiaduje już z zielenią, która w przyszłości ma stać się urządzoną zielenią parkową.

https://m.wm.pl/2021/03/orig/ostoja-mapa-dron-699444.jpg

POWSTANIE NOWA ULICA


Inwestycję realizuje pod marką PM Development doświadczony deweloper z Mławy Marek Powązka. W ramach zawartej umowy, na gruncie miejskim przewidzianym od lat pod trasę NDP, w połowie ze środków Inwestora wybudowana zostanie nowa ulica. Jej zadaniem będzie skomunikowanie osiedla z aleją Sikorskiego. Na podstawie tej samej umowy, wykonane zostaną również instalacje odprowadzające wody opadowe do wspomnianego wyżej stawu parkowego u podnóża ulicy Paukszty, mającego też pełnić funkcję zbiornika retencyjnego.

PIERWSZY BUDYNEK JUŻ W BUDOWIE


Budowa Osiedla Ostoja rozpoczęła się jesienią zeszłego roku. Pierwszy powstający budynek posiada już strop nad podziemną halę garażową i obecnie trwa murowanie ścian parteru. W budynku A zaprojektowano 96 mieszkań oraz lokal usługowy, które rozeszły się w kilka miesięcy. W sprzedaży zostały ostatnie wolne lokale mieszkalne, których rzuty 3D i wirtualne spacery można obejrzeć na stronie www.ostoja.olsztyn.pl/lista-mieszkan

https://m.wm.pl/2021/03/orig/budowa-699429.jpg

NOWA PULA MIESZKAŃ W OFERCIE


W związku z wieloma zapytaniami o mieszkania, 26 marca uruchomiona została przedsprzedaż drugiego budynku. Budynek B będzie niemal lustrzanym odbiciem budynku A. Jedyną różnicą będzie większa i pojemniejsza hala garażowa oraz brak lokalu usługowego w parterze. W bliźniaczym budynku B zaprojektowano identyczne jak w budynku A układy mieszkań. W budynku znajdą się dwie klatki schodowe, w których dostępne będą windy. Przy samym budynku przewidziano zewnętrzne miejsca postojowe do nabycia na wyłączność do mieszkań trzy-pokojowych. Drugi budynek zlokalizowany będzie pomiędzy budynkiem A, a projektowanym budyniem C - bliżej planowanego parku miejskiego.

https://m.wm.pl/2021/03/orig/w2-2-699432.jpg

- Planując drugi budynek wzięliśmy pod uwagę opinie klientów. Nabywcy chwalą zaproponowane w pierwszym etapie układy funkcjonalne mieszkań, które ich zdaniem nie mają mankamentów. Przełożyło się to na wysoką sprzedaż i zainteresowanie ofertą. Dopiero w trzecim budynku przeanalizujemy, czy nie nasycił się jakiś rodzaj mieszkań i możliwe, że wówczas wprowadzimy nowe typy i metraże lokali – tłumaczy Piotr Kaczmarczyk, dyrektor sprzedaży Osiedla Ostoja w Olsztynie.

JAKIE MIESZKANIA DO WYBORU?


Tym samym w budynku B wybierać można spośród 7 typów mieszkań dostępnych na 6 piętrach: dwupokojowych (34 m², 38 m², 43 m²), trzypokojowych z aneksem (48 m², 51 m², 55 m²) oraz trzypokojowych z kuchnią (65 m²). W ofercie jest łącznie 98 lokali. Ich ceny zaczynają się już od 5990 zł/m2. Karty lokali w rzutach 2D i 3D oraz wirtualnymi spacerami można oglądać na stronie https://ostoja.olsztyn.pl/lista-mieszkan/

https://m.wm.pl/2021/03/orig/ostoja-budynek-b-schemat-kondygnacji-699443.jpg

Rozpoczęcie budowy budynku B przewidziano do końca lipca br. a przekazanie kluczy nabywcom mieszkań do końca sierpnia 2023 r.

ZAREZERWUJ MIESZKANIE JUŻ TERAZ


Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu pod numerami 782 411 611 i 724 393 513 oraz w biurze sprzedaży przy ul. Sikorskiego 19/117 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17). Pisać do nas można również na adres mailowy biuro@ostoja.olsztyn.pl

W naszym biurze pomożemy Ci także pozyskać kredyt mieszkaniowy. Nasz specjalista ds. kredytów Elżbieta Kalinowska (tel. 724 393 513) zbada Twoją zdolność kredytową, załatwi wszelkie formalności w banku oraz pomoże skompletować potrzebną dokumentację.

OBSERWUJ NAS NA FACEBOOKU


Wszystkie informacje dotyczące Osiedla Ostoja możecie śledzić na Facebooku. Zdjęcia, filmy, oraz nowinki z placu budowy, znajdziecie na naszym fanpejdżu pod adresem www.facebook.com/OsiedleOstoja Zachęcamy do jego polubienia i obserwowania.

https://m.wm.pl/2021/03/orig/2-5-koncepcja-zagospodarowania-terenu-1-i-2-etap-699439.jpg


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. krzroy #3063809 3 kwi 2021 13:31

    Pamiętacie może jak przed laty kandydat na prezydenta Olsztyna, niejaki arbuz, obiecywał, że na całym niezabudowanym terenie między Nagórkami, Pieczewem i Jarotami powstanie największy w Olsztynie park? Przecież na wymienionych osiedlach mieszka ponad połowa mieszkańców Olsztyna! Ludziom się to spodobało i wybrali go na prezydenta. Co mamy dzisiaj? Najpierw na całym terenie przyszłego parku wycięto wszystkie drzewa i krzaki. Potem jakoś po cichu i bez rozgłosu sprzedano deweloperom działki. Na tych działkach wybudowano już całkiem spore osiedle, budują dalej. Na park jest coraz mniej miejsca. Nie wiem dlaczego ale od dawna już arbuzowi nie wierzę. Jestem dziwnie przekonany że na park nie starczy miejsca, no może na jakiś "kieszonkowy". Obietnice poległy w starciu z tramwajami.

    Ocena komentarza: warty uwagi (38) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.