Znęcał się nad rodziną. Rozbił nos 3-latkowi, oberwała i 11-letnia córka

2021-03-30 09:38:50(ost. akt: 2021-03-30 09:50:06)

Autor zdjęcia: pixabay

35-letni mieszkaniec Pisza usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad bliskimi. Pod wpływem alkoholu wszczął domową awanturę. Uderzył w twarz 3-letniego synka tak, że z nosa popłynęła mu krew. Wcześniej oberwało się 11-letniej córce oraz jej matce. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Piscy policjanci interweniowali w jednym z bloków na terenie miasta, gdzie według osoby zgłaszającej z pewnego mieszkania słychać było krzyki awantury i płacz dzieci.

Pod wskazanym adresem funkcjonariusze zastali nietrzeźwego 35-latka, jego partnerkę oraz troje ich dzieci w wieku od 3 do 11 lat. W rozmowie z kobietą policjanci ustalili, że konkubent bez powodu wszczął awanturę i zaczął wyzywać domowników.

W pewnym momencie uderzył 11-letnią córkę w twarz, po czym odepchnął jej matkę, która stanęła w obronie dziewczynki. Kobieta upadła, ale na szczęście nie doznała obrażeń. Następnie 35-latek uderzył ręką w twarz 3-letniego syna, który doznał krwawienia z nosa. W tej sytuacji funkcjonariusze zdecydowali o zatrzymaniu sprawy przemocy w policyjnym areszcie. Rodzina objęta została procedurą „Niebieska Karta”

Po wytrzeźwieniu i zebraniu materiału dowodowego przez śledczych zatrzymany 35-latek usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad rodziną.

Kryminalni ustalili, że mężczyzna od ponad dwóch miesięcy stosował przemoc wobec swoich najbliższych. Bez wyraźnego powodu wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał domowników oraz groził konkubinie pozbawieniem prawa opieki nad dziećmi. Do tego twierdził, że ich pobije i wyrzuci z domu. Stosował też przemoc fizyczną szarpiąc, wykręcając ręce i uderzając najbliższych rękoma po ciele.

Decyzją prokuratora sprawca przemocy objęty został policyjnym dozorem. Tym samym zobligowany jest do stawiennictwa w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu dwa razy w tygodniu. Do tego ma orzeczony nakaz opuszczenia mieszkania na okres 3 miesięcy. Oznacza to, że musiał opuścić miejsce zamieszkania i zabrać swoje rzeczy w asyście policjantów. Miało to nastąpić w ciągu dwóch godzin od zwolnienia go z aresztu.

W dalszej kolejności 35-latek stanie przed obliczem sądu. Za znęcanie się nad rodziną grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia pozbawienia.

KPP w Piszu


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ano #3063616 30 mar 2021 15:15

    Ale bochchchater. Znęcał się nad trzylatkiem i jedenastolatką. Oraz nad matką tych dzieci. A swoją drogą - co ona w nim widzi?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. jaro. #3063611 30 mar 2021 15:01

    jak można 3-latkowi rozbić nos? w głowie się nie mieści!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz