Nowy pomysł na wypromowanie Warmii. Olsztyńskie starostwo chce rozsławić region wypiekami

2021-03-23 07:37:31(ost. akt: 2021-03-23 08:28:35)

Autor zdjęcia: Pixabay

Olsztyńskie starostwo powiatowe ogłosiło konkurs na wypiek "Warmiaczka" inspirowanego kuchnią warmińską. Zwycięski pomysł będzie produktem promocyjnym regionu oraz trafi na sklepowe półki.
Olsztyńskie starostwo powiatowe nieustannie szuka pomysłu na promocję Warmii. Tym razem chce wypromować region poprzez kuchnię. Pomóc w tym ma wypiek o nazwie "Warmiaczek inspirowany lokalną kuchnią.

Jest już wielkanocny mazurek, więc uznaliśmy, że czas najwyższy, aby w książkach kulinarnych pojawił się również warmiaczek i to nie tylko wielkanocny – mówi Joanna Michalska, wicestarosta olsztyński. – Zachęcamy więc wszystkich do podzielanie się przepisem na pyszny wypiek, który będzie smakołykiem na co dzień i od święta. Ciasto, którym będzie się zajadać cała rodzina.

Autorskie przepisy i zdjęcia gotowych frykasów można przesyłać do 11 kwietnia. Jest jeden warunek – przepis musi być inspirowany kuchnią warmińską.

Na autorów najciekawszych przepisów czekają nagrody ufundowane przez Powiat Olsztyński oraz PSS Społem w Olsztynie, który deklaruje również, że zwycięski wypiek trafi na półki w ich sieci sklepów spożywczych. Będzie też produktem promocyjnym starostwa i regionu.

„Warmiaczek” to kolejna odsłona promocji naszego regionu, który cały czas pozostaje w cieniu Mazur – mówi J. Michalska. – A z pewności zasługuje na dużo większe uznanie, bo jest krainą wyjątkową. Warmia jest miła… i z pewnością też smaczna. Dlatego zachęcamy do wspólnej zabawy i sami jesteśmy ciekawi propozycji – czy to będzie słodkie ciasto, czy wytrawny wypiek? Nadchodzące święta wielkanocne to dobra okazja, by swoje pomysły przetestować – upiec i dać posmakować rodzinie, a później wysłać zgłoszenie do naszego konkursu.

Zgłoszenia należy przesłać mailem na adres: ipr@powiat-olsztynski.pl. W treści powinny znaleźć się dane autora: imię i nazwisko, adres, numer telefonu. Przesłanie zgłoszenia jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu zabawy.