Kolejarze chcą zdążyć z przystankami na wiosnę

2021-03-22 12:20:05(ost. akt: 2021-03-22 10:25:04)
Przystanek w Likusach – tak samo, jak w Redykajnach — ma być gotowy wiosną.

Przystanek w Likusach – tak samo, jak w Redykajnach — ma być gotowy wiosną.

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Na uruchomienie przystanków na Redykajnach i w Likusach jeszcze trochę poczekamy. Kolejarze nie kryją, że chcą je oddać wiosną. Co już zrobiono?
Na obu przystankach jest już gotowa konstrukcja peronu i LED-owe oświetlenie.

— Do wykonania pozostało ułożenie nawierzchni na peronach i budowa dojść. Na przystankach będzie wiata przystankowa, ławki oraz tablice informacyjne z nazwą miejscowości, peronami, kierunkami jazdy oraz informacje dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Uwzględniono także stojaki rowerowe. Dążymy do tego, aby perony Olsztyn Redykajny, Olsztyn Likusy zostały ukończone wiosną — zapowiada Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP PLK. — Istotne są warunki atmosferyczne, które mają wpływ na budowę obiektów. Udostępnienie nowych przystanków będzie od czerwcowej korekty rozkładu jazdy.

Wykonawca przygotował też teren pod budowę przystanku Olsztyn Jezioro Ukiel.
Tutaj również znajdzie się miejsce na wiatę przystankową, ławki oraz tablice informacyjne z nazwą miejscowości, peronami, kierunkami jazdy i informacjami dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

— Do peronu na przystanku Olsztyn Jezioro Ukiel dostęp będzie po obu stronach obiektu od strony jeziora i zespołu szkół (z ul. Żeglarskiej). Przystanek nie był pierwotnie planowany — przypomina Martyn Janduła. — Polskim Liniom Kolejowym zależy na zwiększeniu dostępności do pociągów. Konieczne było pozyskanie pozwolenia na budowę. Przystanek planowany jest do udostępnienia w połowie 2021 roku — dodaje.

PJ