Rusza rejestracja kolejnych roczników

2021-03-20 14:58:24(ost. akt: 2021-03-20 16:19:48)

Autor zdjęcia: Pixabay

Rząd zmienia harmonogram szczepień, bo są szczepionki, ale brakuje chętnych. Dlatego już od wtorku od godz. 6 rano rusza rejestracja kolejnych pięciu roczników: 1957-1961.
Dziś zebrał się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Po posiedzeniu odbyła się konferencja prasowa, w której wzięli udział minister zdrowia Adam Niedzielski i szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Minister Dworczyk, odpowiedzialny za Narodowy Program Szczepień, poinformował o zmianie w harmonogramie szczepień. Jest to spowodowane niechęcią Polaków do szczepienia się preparatem firmy AstraZeneca. W magazynach leży kilkaset tysięcy szczepionek, które nie zostały wykorzystane, bo pacjenci nie zjawili się.

— W ostatnich dniach o kilkadziesiąt procent spadła liczba osób rejestrujących się na szczepienia preparatem AstraZeneca. Mamy kilkaset tysięcy niewykorzystanych szczepionek tego producenta — mówił minister Dworczyk, apelując do wszystkich, żeby się szczepić.
— Nie ulegliśmy panice, szczepienia postępują, dzisiaj przekroczmy 5 milionów zaszczepionych osób — mówił minister Dworczyk, dodając, że jednak widać efekty tej histerii.

W związku z zapasami szczepionki rząd zdecydował o przyspieszeniu rejestracji na szczepienia kolejnych grup wiekowych.
— We wtorek zaczynamy rejestrację osób urodzonych od 1957 r. do 1961 r. — powiedział minister Dworczyk.
Co z tymi, którzy odmówią dzisiaj szczepienia, nie zapiszą się teraz? Tu jak powiedział minister Dworczyk wypadając z kolejki, trafią na jej koniec. Będą się mogły zaszczepić, kiedy będą już pełne, populacyjne szczepienia. A to będzie wtedy, kiedy będzie już na tyle dużo szczepionek, że nie będzie jak to określił "kolejkowania".

Minister Adam Niedzielski powiedział, że rząd chce stworzyć dla chorych na COVID-19 w sumie 40 tys. łóżek, tak jak to było podczas drugiej fali pandemii. Z zapowiedzianego zwiększenia bazy o 8 tys. łóżek zostało już zrealizowanych 40-45 proc. tego planu. Szef resortu nawiązał też do dzisiejszych danych na temat koronowirusa.

— Liczba zachorowań bardzo dynamicznie rośnie. Dziś ponownie przekroczyliśmy 25 tys. zakażeń. Sytuacja jest naprawdę bardzo poważna — mówił minister zdrowia. — To przyspieszenie związane jest z rozwojem mutacji brytyjskiej wirusa. Ten wirus jest skrajnie zakaźny i bardzo zjadliwy.
am


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Emila #3062985 20 mar 2021 20:53

  Rozmawiają dwie myszy: -szczepiłaś się na covid ? -nie, na razie testują na ludziach !

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz

 2. Insomnia #3062961 20 mar 2021 17:24

  Nie bójcie sięAstry Zeneki, ona tak samo szkodliwa jak inne tego typu protoszczepionki. Hasło jakie temu powinno towarzyszyć to witajcie w 4 fazie badań klinicznych!

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

 3. AtoJa #3062950 20 mar 2021 15:49

  Ostatni dzień podpisywania petycji link: https://www.petycjeonline.com/pet ycja_w_sprawie_dobrego_gospodarowania_zi eleni_na_terenie_olsztyna

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz