W weekend wypada pierwszy dzień wiosny. Czy pojawi się na Warmii i Mazurach? [ZDJĘCIA]

2021-03-19 15:35:41(ost. akt: 2021-03-19 15:54:24)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Pierwszy dzień wiosny wypada w najbliższą niedzielę. Niestety synoptycy nie mają dobrych informacji, jeśli chodzi o prognozę pogody na wiosenny weekend dla województwa warmińsko-mazurskiego. Jak było dzisiaj (piątek, 19 marca) podpatrywał nasz fotoreporter Zbigniew Woźniak.

Pierwszy dzień wiosennego weekendu zapowiada się... zimowo. Dziś od rana w Olsztynie oraz powiecie olsztyńskim utrzymują się intensywne opady śniegu. Niestety również początek astronomicznej wiosny nie przyniesie nam wiosennej aury.

W weekend w regionie prognozuje się duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Nie odpuszczą również opady śniegu, które mieszkańcy regionu odczuli już w piątek.

— Weekend będzie raczej przypominał zimę niż wiosnę. Czekają nas chłodne dni z opadami śniegu. Piątek minie nam pod znakiem przelotnych opadów śniegu na terenie województwa. W piątkową noc nawet do - 8 stopni. W sobotę będzie nadal zimno, jednak prognozuje się rozpogodzenie. Niedziela przyniesie nam kolejną porcję opadów. Na prawdziwą wiosnę musimy jeszcze poczekać — mówi Szymon Ogórek z IMGW.

Piątkowe odśnieżanie chodników w Olsztynie.

Piątek


Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Lokalnie przyrost pokrywy śnieżnej o 3-5 cm. Temperatura maksymalna od 0°C na północy do 4°C. Wiatr początkowo słaby, później stopniowo wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, na zachodzie w porywach do 55 km/h, północno-zachodni i północny. Wiatr lokalnie może powodować zawieje śnieżne.

Sobota


W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Lokalnie słabe, głównie początkowo na południu regionu, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.Niedziela


Zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów śniegu, przechodzących w opady deszczu ze śniegiem. Strefa opadów będzie się przemieszczać od północnego zachodu na południowy wschód. Temperatura maksymalna od -1°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni, może powodować zawieje śnieżne