Policjanci dotarli do właściciela porzuconego bmw. Mężczyzna był poszukiwany

2021-03-18 13:25:43(ost. akt: 2021-03-18 17:55:26)

Autor zdjęcia: Emil Marecki

Policjanci ustalili właściciela bmw porzuconego na Osiedlu Generałów w Olsztynie. Jest to 38-letni mieszkaniec gminy Barczewo. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany przez sąd.
Auto zostało porzucone na olsztyńskim osiedlu pod koniec grudnia. Jego części zostały rozkradzione, a z bmw pozostał jedynie wrak. Sprawa porzuconego auta trafiła do Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, którego policjanci pracowali nad ustaleniem i dotarciem do właściciela. Nie było łatwo łatwo. Jak się okazało, samochód zmieniał właściciela, a nikt nie zgłaszał tego do wydziału komunikacji.

Ostatecznie policjanci ustalili, że obecnym właścicielem samochodu jest 38-letni mieszkaniec gminy Barczewo. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że figuruje on jako osoba poszukiwana do odbycia kary 210 dni pozbawienia wolności w związku z uchylaniem się od obowiązku alimentacyjnego.

— 38-latek został zatrzymany i osadzony w areszcie, w którym spędzi najbliższe miesiące — informuje Rafał Prokopczyk z KMP w Olsztynie.

Mężczyzna nie uniknął również kary za niewskazanie użytkownika samochodu, który feralnego dnia doprowadził do kolizji na terenie spółdzielni mieszkaniowej. Zarządca terenu zostanie poinformowany o policyjnych ustaleniach. — Dzięki tym informacjom będzie mógł dochodzić swoich roszczeń na drodze sądowej. 38-latek za niewskazanie osoby, której powierzył pojazd został ukarany również mandatem karnym w kwocie 500 zł — dodaje Rafał Prokopczyk.

KMP Olsztyn/(rp,rj)

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jaro. #3062843 19 mar 2021 00:10

    To może przy okazji ustalcie właściciela czerwonego golfa 3 na warszawskich tablicach obok komisu samochodowego przy Partyzantów. Przynajmniej 2 lata gnije i blokuje parking

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  2. Emila #3062828 18 mar 2021 16:35

    Jak miał zgłosić, skoro wydział komunikacji ciągle zamknięty ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz