Majówka w lesie... na dziko i na legalu

2021-03-18 13:15:03(ost. akt: 2021-03-18 13:15:59)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: pixabay

Lasy otwierają się na biwakowiczów spragnionych kontaktu z naturą. Wystarczy zabrać ze sobą koc, hamak czy namiot i spędzić kilka dni i nocy w leśnych kniejach tam, gdzie nam się spodoba.
Leśnicy wyszli z ciekawą propozycją spędzenia w lesie czasu, urlopu, wakacji czy chociażby weekendu. Udostępniają lasy wszystkim, którzy chcą zasmakować bliskiego kontaktu z lasem i chcą nocować „na dziko”. Dłuższe przebywanie w lesie wraz z nocowaniem to pomysł na spędzenie czasu na łonie natury skierowany do wszystkich zainteresowanych nie tylko bushcrafterów i surwiwalowców.

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa realizujemy ogólnopolski leśny program pod hasłem Zanocuj w lesie! umożliwiający nocleg w dzikich warunkach przyrody – informuje Krzysztof Dąbkowski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Giżycko. – Aktualnie trwają przygotowania nad wyznaczeniem obszaru, jaki zostanie udostępniony turystom. Chcemy, żeby to była atrakcyjna, ale też cicha i spokojna okolica, mniej uczęszczana przez turystów czy mieszkańców pobliskich miejscowości, stwarzająca odpowiednie warunki do wypoczynku. Prawdopodobnie będzie to obszar wielkości półtora hektara na terenie leśnictwa Pionki niedaleko Orzysza w pobliżu jezior, pagórków i w samym środku wspaniałego lasu.

Wyznaczony teren będzie ogólnodostępny dla każdego, kto zechce przenocować w lesie. W jednym miejscu może nocować maksymalnie dziewięć osób nie dłużej niż dwie noce. W tym przypadku zgłoszenie nie jest wymagane. Z kolei nocleg powyżej dziewięciu osób i dwie noce należy zgłosić mailowo na adres danego nadleśnictwa, nie później niż dwa dni robocze przed planowanym noclegiem. Zgłoszenie wymaga potwierdzenia mailowego nadleśnictwa, które jest formalnym wyrażeniem zgody na pobyt. Biwakujący będą musieli potem przywrócić miejsce do stanu wyjściowego, przede wszystkim posprzątać po sobie.
rs

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ano #3062834 18 mar 2021 16:49

    Wszystko OK. Tylko żeby ci biwakowicze jeszcze po sobie posprzątali.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz