Za szybko i pod wpływem alkoholu. Niebezpieczny weekend na drogach

2021-03-15 10:42:22 (ost. akt: 2021-03-15 11:33:21)
Wypadek na trasie Biskupiec – Bredynki

Wypadek na trasie Biskupiec – Bredynki

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Do kilku niebezpiecznych zdarzeń doszło podczas minionego weekendu na drogach powiatu olsztyńskiego. W wypadku pod Biskupcem ranny został 31-latek. Więcej szczęścia miał kierowca, który dachował pod Olsztynem. Choć zdarzenie wyglądało groźnie, kierowcy nic się nie stało.
Do wypadku, w którym ranny został 31-letni kierowca, doszło w sobotę na trasie Biskupiec – Bredynki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący renault scenic na łuku drogi zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Mężczyzna z obrażeniami został przetransportowany do szpitala. — Jak się okazało, 31-latek wsiadł za kierownicę auta mimo aktywnego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi do 2022 roku. Ponadto pojazd, którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych — informuje Andrzej Jurkun z KMP w Olsztynie. — 31-latkowi za kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Do niebezpiecznego zdarzenia doszło także w niedzielę na ul. Warmiński Las między Bartągiem a Bartążkiem. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierowca skody nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na pobocze, uderzył w drzewo i dachował. 37-letniemu kierowcy auta nic się nie stało. Został ukarany mandatem.


Za szybko i pod wpływem

Na ul. Towarowej w Olszynie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena, którego kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o 56 km/h w obszarze zabudowanym. Za kierownicą auta siedział 29-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Na jego konto dopisane zostanie również 10 punktów karnych.

Natomiast w Barczewie do kontroli drogowej zatrzymano osobowe renault, za którego kierownicą siedział 21-letni mężczyzna. Policjanci zaraz po podejściu do kierującego wyczul zapach alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło blisko 1 promil alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz i wysoka grzywna.

źródło: KMP Olsztyn/OSP Bartąg

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD