Wiosna tuż-tuż. Gmina Stawiguda powita go teledyskiem

2021-03-12 16:05:51 (ost. akt: 2021-03-12 16:25:12)

Autor zdjęcia: archiwum UG Stawiguda

W tym roku Dzień Kobiet gmina Stawiguda z konieczności świętowała inaczej. Spotkanie trzeba było przenieść do sieci. Klimat był inny, ale emocje równie gorące. Z myślą o mieszkańcach gminy GOK przygotował ciekawą ofertę kulturalną. Jest w czym wybierać.

Gminny Dzień Kobiet


Przez wiele lat organizowaliśmy Gminny Dzień Kobiet w formie koncertu, na którym — oprócz życzeń i występów artystycznych — odbywało się losowanie atrakcyjnych nagród ufundowanych przez sponsorów. W ubiegłym roku impreza odbyło się w hali sportowej 4 dni przed ogłoszeniem pandemii. Była to ostatnia impreza z udziałem publiczności. Przyszło około 300 pań. W tym roku byliśmy zmuszeni przenieść do sieci, proponując kilka ciekawych pomysłów.

Dal dzieci zaproponowaliśmy konkurs plastyczny „Kobieta bliska mojemu sercu”. Patronatem honorowym objął go wójt Michał Kontraktowicz, a nagrody ufundowała gmina Stawiguda. Paniom zaproponowaliśmy przesyłanie swoich selfi na temat „Radość bycia kobietą”. Na nasz apel odpowiedziało kilkadziesiąt osób, dzięki czemu powstała galeria zdjęć.

Od panów oczekiwaliśmy nadsyłania życzeń paniom bliskim ich sercu. W formie pisemnej lub nagrania wideo. Te drugie zostały wykorzystane do przygotowania materiału filmowego wyemitowanego 8 marca, na który złożyły się życzenia od panów i prezenty muzyczne. Hitem programu były życzenia i dedykacja muzyczna od Cezarego Makiewicza. Imprezę można było obejrzeć na stronie www.gok.stawiguda.pl, na Facebooku i naszym kanale YouTube.

Nasze propozycje zostały pozytywnie ocenione i miały dużą oglądalność. Jednak nic nie odda klimatu tych spotkań z poprzednich lat. Liczymy, że już niedługo nasze życie i praca wrócą do normalności.

Marzec w kulturze


Właśnie minął rok od wydarzeń, które wywróciły gospodarkę, oświatę i i inne dziedziny życia. Nowa rzeczywistość zmusiła nas do przeorganizowania działalności kulturalnej. Nie ma się co łudzić, że działania online zastąpią bezpośredni kontakt z publicznością, uczestnikami zajęć, warsztatów, ale na razie musi nam to wystarczyć. GOK w Stawigudzie już w pierwszych dniach pandemii przeniósł działalność do internetu. Do dziś opublikowaliśmy 105 filmów inspirowanych plastyką, muzyką, kulinariami, wywiadami i rozmowami na ciekawe tematy. Ponadto liczba konkursów, angażowania mieszkańców w nasze działania jest nie do odtworzenia.

Pojawił się płomyk nadziei, że powoli będziemy wracać do normalnych działań, kiedy drastyczny wzrost zachorowań w naszym województwie zniweczył te plany i dalej jesteśmy zmuszeni działać w sieci. Chcielibyśmy przekazać trochę informacji na temat naszych działań w najbliższym czasie.

Od kilku tygodni realizujemy cykl wywiadów „Artystyczne dusze w gminie Stawiguda”. Zaproszeni goście odpowiadają pisemnie na zadane pytania. Ogłosiliśmy kolejne konkursy fotograficzne: „Wiosna w gminie Stawiguda”, „Uchwycone w obiektywie — pierwsze oznaki wiosny”. Nadesłane zdjęcia posłużą jako ilustracje teledysku wiosennego, który zostanie zrealizowany w naszym studiu. Dużym zainteresowaniem cieszą się nowe cykle „Rusiowa kuchnia domowa” emitowane w czwartki i „Wiosenny cykl plastyczny” we wtorki.

Już za kilka dni zaprezentujemy 9 edycję tomiku „Ulepione z wiatru i snu”, zbiór wierszy poetów amatorów z naszej gminy wydawany od 2007 roku, opublikujemy też kolejną, 9 już legendę o naszej gminie „Płomienie nad Pasłęką”. Aktorami są mieszkańcy gminy Stawiguda, którzy wyrażają na to chęć. Ponadto prowadzimy cykliczne warsztaty online „Warsztaty przemawiania publicznego” wraz z klubem Toastmasters z Olsztyna i „Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych”, projekt „Sieć na kulturę”.
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD