Nauczanie hybrydowe: nowe zasady organizacji pracy szkół

2021-03-12 12:59:14 (ost. akt: 2021-03-12 13:19:23)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Od poniedziałku, 15 marca uczniowie klas I-III szkół podstawowych z województw: warmińsko-mazurskiego, lubuskiego, mazowieckiego i pomorskiego będą mieli zajęcia prowadzone w trybie hybrydowym.

Wytyczne MEiN dotyczące nauki na Warmii i Mazurach

"W województwie warmińsko-mazurskim na kolejne dwa tygodnie zostają utrzymane ograniczenia dla uczniów klas I-III szkół podstawowych, z tym że ograniczenia te będą polegać na wprowadzeniu zasad nauczania hybrydowego. Dyrektor szkoły jest zobowiązany zorganizować naukę stosując następujące zasady:

— nie więcej niż 50 proc. uczniów ma zajęcia w budynku szkoły
— co najmniej 50 proc. uczniów ma lekcje zdalnie

Ministerstwo Edukacji i Nauki nie wskazuje, ile dni jedna grupa uczniów powinna być w szkole, a ile dni druga grupa. O tym decyduje dyrektor szkoły."

Taki sam system będzie obowiązywał w przypadku województw: pomorskiego, mazowieckiego oraz lubuskiego. Tam dyrektorzy placówek także muszą zorganizować nauczanie hybrydowe.

Dzieci i młodzież ze starszych klas nadal uczą się zdalnie. W pozostałych województwach nic się nie zmienia. Szkoły i placówki oświatowe w najbliższych dwóch tygodniach będą funkcjonowały na dotychczasowych zasadach.