Kandydatki na gimnastyczki wystąp! Już dzisiaj

2021-03-08 13:00:00 (ost. akt: 2021-03-09 11:15:44)

Autor zdjęcia: Archiwum klubu

- Sport hartuje – mówi Beata Lewalska, prezeska i jedna z trenerek gimnastyczek UKS SMS Olsztyn. A już we wtorek 9 marca odbędą się testy sprawnościowe do klasy pierwszej o profilu gimnastyka sportowa w SP nr 23 przy Gietkowskiej.
– Co słychać u olsztyńskich gimnastyczek?
– Praca wre, bo już za dwa tygodnie mamy pierwsze zawody: Puchar Polski juniorek i juniorek młodszych w Krakowie. A tydzień później – analogiczną imprezę dla seniorek w Zabrzu. Tak że jest co robić (uśmiech).

– Wasze zawodniczki są uczennicami Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Gietkowskiej. A już jutro ważny dzień dla waszej szkoły...
– To prawda. Na wtorek na godz. 17 zaplanowaliśmy w naszej sali przy Gietkowskiej test sprawności fizycznej dla 6- i 7-letnich dziewczynek, które chciałyby zostać uczennicami klasy pierwszej o profilu gimnastyki sportowej w Szkole Podstawowej nr 23 Mistrzostwa Sportowego. Serdecznie zapraszamy (uśmiech).

– Kandydatki muszą mieć specjalne predyspozycje?

– Czekamy na odważne, wszędobylskie i pełne energii dziewczynki. W poniedziałek o godz. 18 i 19 poprowadzę dla nich ostatnie treningi przygotowujące do testów sprawnościowych (szczegóły i zapisy: 601 741 866 – red.). W trakcie tych zajęć będzie, jak zwykle, czas i na naukę elementów gimnastyczno-akrobatycznych, i na trochę dobrej zabawy w fantastycznej sali treningowej.

– Czym można zachęcić niezdecydowanych rodziców?
– Na pewno tym, że Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 Mistrzostwa Sportowego im. Mariana Bublewicza, bo tak brzmi pełna nazwa naszej szkoły, jest placówką oświatową, w której każdy uczeń-zawodnik może czuć się ważny i doceniany. To szkoła bezobwodowa i... wyjątkowa, bo ucząca młodych ludzi godzenia sportowej pasji z nauką szkolną. Także dzięki wspaniałej współpracy z rodzicami naszych uczniów, od lat kształcimy i szkolimy mistrzów i mistrzynie taekwondo olimpijskiego, kajakarstwa, piłki nożnej, pływania, siatkówki, no i – oczywiście – gimnastyki sportowej. Co jeszcze? Dysponujemy doskonałą bazą dydaktyczną i sportową, a każdy zawodnik przechodzi co pół roku specjalistyczne badania w Przychodni Sportowo-Lekarskiej. Dzieci i młodzież objęte są opieką pielęgniarki, pedagoga, psychologa sportowego, lekarza ortopedy i fizjoterapeuty...

– Sport sportem, ale edukacja to podstawa. Czy zaangażowanie się dzieci na przykład w gimnastykę nie odbija się na nauce?
– Nie, chociaż uczniowie-zawodnicy naszej szkoły mają zwiększoną liczbę godzin treningowych, a jednocześnie zajęcia dydaktyczne w takim samym zakresie i wymiarze, jak w każdej innej szkole. Poza tym zawodnicy wyjeżdżają na zawody w kraju i za granicą, a my organizujemy im letnie i zimowe zgrupowania. Dlatego plan lekcji musi być, no i jest, dostosowany do cyklu treningowego. Na koniec dodam jeszcze jedno: sport hartuje, buduje pewność siebie i podnosi samoocenę, a ważną rolę odgrywają tu instruktorzy, trenerzy i rodzice, którzy dopingują dzieci, motywują je, chwalą, ale i zapewniają konstruktywną krytykę. A kadra trenerska SMS to wykwalifikowani szkoleniowcy-pedagodzy z wieloletnim stażem, ludzie sportu i pasjonaci, którzy uczą nie tylko nowych umiejętności, ale i pokonywania trudności...

REKRUTACJA DO I KLASY SP NR 23
We wtorek 9 marca o g. 17 w sali gimnastycznej im. Małgorzaty Plichty przy ZSO nr 5 Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie (ul. Gietkowska 12) odbędzie się test sprawności fizycznej dla dziewczynek w wieku 6-7 lat, kandydatek do klasy pierwszej o profilu gimnastyka sportowa w Szkole Podstawowej nr 23 Mistrzostwa Sportowego. Informacje: ukssmsolsztyn@gmail.com. pes

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Krzysztof Quattro #3062145 8 mar 2021 19:36

    Myślę, że w dzisiejszych czasach coraz trudniej będzie znaleźć dziewczynki nadające się do gimnastyki, ze względu na pandemię otyłości wśród dzieci i młodzieży. Lekką nadwagę można pokonać ćwiczeniami, lecz dziecko z otyłością jest dla sportu wyczynowego stracone!

    odpowiedz na ten komentarz