Jest przełamanie. Szczypiorniści Jezioraka wygrali derby

2021-03-07 07:38:20(ost. akt: 2021-03-07 09:05:50)
Iławianie pokonali w sobotę Jedynkę Morąg

No nareszcie! Po serii trzech przegranych meczów, II-ligowa drużyna z Iławy w końcu wygrała. W rozegranym wczoraj (sobota 6 marca) spotkaniu Jeziorak pokonał na swoim terenie Jedynkę Morąg.
Jeziorak Iława - Jedynka Kodo Morąg 24:21 (14:10)

JEZIORAK: Prorok, Pająk, Dudek - Dembowski 7, Rogala 3, Piekarski 3, Trautsolt 3, Kamiński 2, Giżyński 2, Dembowski 2, Malinowski 1, Baliński 1, Przysowa, Jaworowski,

JEDYNKA: A. Zalewski, Maszkiewicz, Liszewski - Jastrzębski 8, Buluk 4, Idzikowski 3, Karwowski 2, Golon 2, Pasymowski 1, Kosiński, G. Bartnicki, Koprowski, Koledziński, Sz. Zalewski, B. Bartnicki, Majek,

Sobotnie derby województwa rozegrane w iławskiej hali miejskiej (niestety, wciąż bez kibiców) dla gospodarzy były okazją do zrewanżowania się za porażkę z 7 listopada 2020. Jeziorak przegrał wtedy w Morągu trzema bramkami (23:20 dla Jedynki). Stawką meczu było także odbicie od ligowego dna – jeśli morążanie, zajmujący przed tą serią ostatnie miejsce w klasyfikacji II ligi, wygraliby w Iławie, to sami awansowaliby na wyższą lokatę, a na dole tabeli znalazłby się Jeziorak (9. miejsce przed derbami). Ostatecznie Jedynka pozostaje dalej czerwoną latarnią ligowej klasyfikacji, a Jeziorak dzięki zdobyciu trzech punktów awansował o pozycję.

Zespół trenera Marka Woronowicza jako pierwszy rzucił bramkę i praktycznie przez całe spotkanie prowadził. Jedynka, choć ambicji jej odmówić nie można, mogła do iławian jedynie dobić bramkowo, jednak na prowadzenie nie wyszła w sobotę ani razu. Remis w trakcie pierwszej połowy był sygnałem ostrzegawczym dla Jezioraka, jednak gospodarze bardzo dobrze rozegrali ostatni fragment tej połowy. Uważna i skuteczna gra w obronie i duża skuteczność rzutów na bramkę rywala (a wcześniej drużyna z Iławy potrafiła na przykład zmarnować dwa karne) spowodowały, że powstała czterobramkowa przewaga. Z wynikiem 14:10 obie drużyny udały się na przerwę, po której drużyna Woronowicza kontrolowała przebieg rywalizacji, trzymając przeciwnika na kilkubramkowy dystans. W pewnym momencie było już nawet 16:10, jednak finalnie przewaga stopniała do trzech trafień.

>>> W ten weekend w lidze nie grał olsztyński Szczypiorniak. Zespół trenera Konstantego Targońskiego, a dokładnie jego najmłodsza kadra, rywalizował w Bartoszycach w turnieju ćwierćfinałowym mistrzostw Polski juniorów. Mecz z tej serii Szczypiorniak rozegra w sobotę 17. kwietnia.

W 15 kolejce kolejne derby; na niedzielę 14 marca zaplanowany jest pojedynek Szczypiorniak – Jeziorak. Jedynka Morąg w najbliższej kolejce gra na swoim terenie z Samborem Tczew.