Koronawirus: Rząd przekazuje Warmii i Mazurom 5 mln maseczek

2021-03-03 13:56:56 (ost. akt: 2021-03-03 14:38:24)
Minister zdrowia Adam Niedzielski

Minister zdrowia Adam Niedzielski

Autor zdjęcia: KPRM

Podczas środowej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że na Warmię i Mazury trafi 5 mln maseczek.
Tendencja, którą widzimy, ma charakter trwały. To świadczy, że trzecia fala się rozpędza — powiedział w środę podczas minister zdrowia Adam Niedzielski

Decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych

Minister zdrowia poinformował, że na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego została podjęta decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w 9 województwach: dolnośląskim, lubuskim, mazowieckim, opolskim, podkarpackim, pomorskim, śląskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim.

5 mln maseczek dla województwa Warmińsko- Mazurskiego

— W związku z pogarszającymi się wynikami dotyczącymi nowych zachorowań, hospitalizacji, w związku z wydanymi też ostatnio zaleceniami dotyczącymi konieczności noszenia masek (...) razem z panem premierem Mateuszem Morawieckim zdecydowaliśmy o udostępnieniu w trybie zarządzania kryzysowego obywatelom na razie najbardziej dotkniętych regionów maseczek — wyjaśnił Niedzielski.

Dodał: Wczoraj podjęliśmy decyzję, że do regionu pomorskiego zostanie przekazane 10 milionów maseczek, a do regionu warmińsko-mazurskiego, który jest tym najbardziej dotkniętym pandemią — pięć milionów. Ta różnica wynika oczywiście z liczby zamieszkujących — tłumaczył Niedzielski.

Maseczki dostarczy Agencja Rezerw Strategicznych do wojewodów, którzy będą odpowiedzialni za ich dystrybucję w województwach — dodał.

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. me #3061767 3 mar 2021 18:57

  Dlaczego Wojewoda i politycy z warmińsko-mazurskiego nie reagują? Najpierw głośne hasło "regionalizacja", zamykanie naszego województwa przy 40 zakażeniach na 100 tys. mieszkańców, a dziś co? Pomorskie przekroczyło te liczby, zaraz dogoni mazowieckie, ale nikt nie mówi o zamykaniu! Klasy 1-3 u nas w domach, ale już w pomorskim to mogą chodzić? Gdzie tu zapewnienie równości w dostępie do nauki? Nasze dzieci są "gorsze"? Dlaczego pomorskie nie jest zamykane tak jak my? A jak zaczną się u nas spadki, to pewnie i tak będziemy zamknięci bo przecież w całej Polsce rośnie...

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz

 2. j. #3061757 3 mar 2021 17:42

  Maseczki? Każdy ma! Lepiej jakby podesłali na Warmię i Mazury tak z milion dawek szczepionki! Nie dla nas, po to żeby stolyca i ślązoki latem spokojnie nad jeziora mogli przyjechać na wczasy i jakiegoś wirusa się nie bać!

  Ocena komentarza: warty uwagi (19) odpowiedz na ten komentarz

 3. Zespół Tourette'a #3061745 3 mar 2021 15:03

  Po co maseczki skoro nikt ich nie nosi. Jeżdżę dużo po województwie i im mniejsza miejscowość tym więcej płaskoziemców bez maseczek. Można ich tu przysłać i miliard, ale co z tego skoro nie będą ich nosić albo sobie na brodę założą. Lepiej by zaszczepili mieszkańców naszego województwa. To byłby logiczny i dobry ruch, ale nikt w rządzie się nie domyśli. Takie tam tuzy planowania...

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) odpowiedz na ten komentarz

 4. olsztynianka #3061744 3 mar 2021 14:39

  Dzisiaj wyszłam z domu bez maseczki. Po prostu zapomniałam jej nałożyć. I wiecie co, miałam wrażenie jakbym szła bez majtek

  Ocena komentarza: warty uwagi (28) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)