OBO wymaga zmiany? Miasto pyta mieszkańców o opinie

2021-03-03 10:03:20 (ost. akt: 2021-03-03 11:44:29)

Autor zdjęcia: UM w Olsztynie

Projekty Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego wybrane w poprzednim roku są realizowane. Miasto — chcąc poznać opinie mieszkańców na temat przebiegu OBO — przygotowało ankiety.
W ostatniej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego swoje głosy na niemal sto projektów oddało ponad 17 tys. osób.

Do realizacji zostało wybranych siedem miejskich propozycji oraz najpopularniejsze zadania na każdym z 23 olsztyńskich osiedli. Na ich realizację miasto zapisało w OBO ponad 6,5 mln zł.

Przed kolejną edycją miasto chce poznać opinie olsztynian o projekcie i jego poszczególnych elementach, m.in. kampanii informacyjnej, promocji projektów czy terminów ich składania. Powstały ankiety, które trafią zarówno do osób głosujących w OBO, jak i autorów wniosków.

— Zapraszamy do wypełnienia ankiety i podzielenia się swoimi opiniami na temat OBO w 2020 roku — mówi Aneta Szpaderska, dyrektorka Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego. — Pozwoli nam to na wprowadzenie ewentualnych zmian i ulepszeń w kolejnej edycji.

Formularze można wypełniać do 10 marca. Uzyskane w ten sposób odpowiedzi staną się jednym z elementów oceny poprzedniej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.Źródło: UM w Olsztynie

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.