Dwóch mężczyzn i kobieta zatrzymani z narkotykami

2021-03-02 12:01:30(ost. akt: 2021-03-02 12:10:05)

Autor zdjęcia: kpp

Działdowscy funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali trójkę mieszkańców Działdowa, w posiadaniu których znajdowały się środki odurzające i substancje psychotropowe. To dwóch mężczyzn w wieku 37 i 45 lat oraz 39-letnia kobieta. Wszyscy oni odpowiedzą za przestępstwa narkotykowe. Ponadto w mieszkaniu jednego z zatrzymanych funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali osobę poszukiwaną.
W czwartek (25 ) oraz w nocy z czwartku na piątek na terenie Działdowa funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego z działdowskiej komendy policji podczas pełnionej służby ujawnili i zatrzymali cztery osoby, w tym trzy, w posiadaniu których znajdowały się narkotyki oraz jedną osobę poszukiwaną.

Pierwszą z zatrzymanych osób była 39-letnia mieszkanka Działdowa, którą policjanci zauważyli wychodzącą z bloku na jednym z miejscowych osiedli, a która na widok policyjnego radiowozu zaczęła biec chcąc uniknąć kontaktu z mundurowymi. Policjanci kobietę zatrzymali i wylegitymowali. Kobieta sama wyjaśniła powód swojej ucieczki, którym okazały się skrywane w dłoni narkotyki, w postaci woreczka foliowego z zawartością białego proszku amfetaminy. Policjanci zabezpieczyli narkotyki, a kobietę osadzili w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych celem złożenia wyjaśnień.

Następnie ci sami policjanci na terenie tego samego osiedla zauważyli znanego im z wcześniejszych interwencji mężczyznę, który widząc policjantów wbiegł do bloku i jak najszybciej chciał się dostać do swojego mieszkania. Policjanci w chwili otwierania przez niego drzwi zauważyli, że w mieszkaniu znajduje się poszukiwany przez sąd 29-letni mieszkaniec powiatu działdowskiego. Ponadto podczas interwencji w mieszkaniu 37-latka policjanci ujawnili etui należące do niego, w którym, jak stwierdził sam właściciel miały znajdować się rzeczy osobiste. Po otwarciu w etui ujawniono m.in. woreczek z zawartością mniejszych woreczków z amfetaminą, puste woreczki strunowe i wagę elektroniczną. Policjanci obu mężczyzn zatrzymali do wyjaśnienia.

Kolejny zatrzymany, który posiadał przy sobie zabronione środki, to 45-latek z Działdowa. Mężczyzna chcąc uniknąć spotkania z funkcjonariuszami uciekał przed policyjnym radiowozem osiedlowymi uliczkami na rowerze. Na próżno. Policjanci działdowianina zatrzymali i ustalili przyczynę jego zachowania. W trakcie przeszukania mężczyzny mundurowi znaleźli saszetkę w kieszeni spodni, w której były woreczki foliowe wypełnione suszem marihuany. Również w tym przypadku 45-latek trafił do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych celem wyjaśnienia.

W piątek cała czwórka zatrzymanych została rozliczona procesowo. 29-latek zamienił pomieszczenia policyjne na celę aresztu śledczego. Pozostałe trzy osoby (dwóch mężczyzn i kobieta) usłyszały zarzuty nielegalnego posiadania środków odurzających i substancji psychoaktywnych.

Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie substancji psychotropowych lub środków odurzających, sprawcy grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. W przypadku posiadania znacznej ilości sprawca może trafić za kratki nawet na 10 lat.

Natomiast, kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej podlega karze pozbawienia wolności do lat 10.

(jn/tm)

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Paula Kowalska #3061726 3 mar 2021 09:12

    Napiszcie że główny Diler Działdowa Dzaba jest nietykalny A nie robicie propagandę sukcesu! Zatrzymaliscie cpunow o których każdy wie z 3gramami A pokazujecie zdjęcie jak byście rozbili grupę przestępczą.Dramat i jako matka boję się o dzieci. Skończcie z pseudo propaganda sukcesu ponieważ każdy z Działdowa wie że łapie się plotki by robić wynik by wszyscy byli zadowoleni łącznie z tym co te plotki wystawia by dalej handlowal w spokoju i jeździł Lexusem .

    Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz