Olsztyn zwalnia restauratorów z opłaty za alkohol

2021-03-01 13:59:42 (ost. akt: 2021-03-01 13:59:23)   Artykuł sponsorowany
Dobra wiadomość dla olsztyńskich gastronomików. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta (24.02.) rajcowie zwolnili restauratorów z opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż alkoholu.
W imieniu klubu radnych KO, oraz klubu prezydenckiego uchwałę zgłosił radny Łukasz Łukaszewski z Koalicji Obywatelskiej.
- Chcemy skorzystać z możliwości jakie dał nam ustawodawca - referował radny Łukaszewski - Do tej pory zrobiło to już kilka miast i chcemy by Olsztyn do nich dołączył. Oczywiście ma to swoje konsekwencje w postaci zmniejszenia wpływów do budżetu miasta z tytułu opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, które będą niższe ok 270 000 zł.
Uchwała zakłada zwolnienie restauratorów z drugiej i trzeciej raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Ci przedsiębiorcy, którzy wnieśli należność jednorazowo otrzymają zwrot nadpłaconych środków.
- Chcemy wspomóc przedsiębiorców z branży gastronomicznej, którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji - przekonywał Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz - wiemy jak ważne jest każde wsparcie, które ma na celu zachowanie ciągłości działalności gospodarczej i ochronę miejsc pracy w branży gastronomicznej.
W przypadku tego projektu radni okazali się wyjątkowo zgodni. Za przegłosowaniem uchwały było dwudziestu trzech radnych, jeden się wstrzymał i jeden nie wziął udziału w głosowaniu.
- Gratuluję, za skorzystanie z możliwości które daje znowelizowana pod koniec stycznia ustawa o walce ze skutkami Covid 19 - mówił Radosław Nojman z klubu Prawa i Sprawiedliwości - Olsztyn pójdzie tą drogą, co Elbląg czy Ostróda. Ja też uważam, że należy tego dokonać. I to w części, a nie w całości.
Uchwała Rady Miasta wejdzie w życie dwa tygodnie po opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. dis #3062221 9 mar 2021 13:59

    Doskonałe wieści i jakże przemyślana decyzja! Tylko problem w tym, że lokale zamknięte, więc i tak nie mają jak tego alkoholu sprzedać.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.