Mężczyzna miał ochotę na coś słodkiego. Ukradł dwie skrzynki pączków

2021-03-01 13:17:02 (ost. akt: 2021-03-01 13:27:08)
Tłusty czwartek to przede wszystkim pączki.

Tłusty czwartek to przede wszystkim pączki.

Autor zdjęcia: pixabay.com

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł sprzed sklepu dwie skrzynki z pączkami. Mieszkaniec Węgorzewa tłumaczył dzielnicowemu, że „miał ochotę na coś słodkiego”.
W poniedziałek (01.03.2021) chwilę po godz. 6:00 rano oficer dyżurny węgorzewskiej komendy przyjął zgłoszenie o kradzieży słodkości spod jednego ze sklepów.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że około godziny 4:00 kierowca rozwoził pod sklepy spożywcze skrzynki ze słodkim pieczywem. Następnie kiedy właściciel jednego ze sklepów otwierał lokal okazało się, że po pączkach, bułkach i pieczywie nie ma śladu.

Złodziej pączków długo nie nacieszył się słodkim łupem, bo już po 15 minutach od zgłoszenia był w rękach policjantów. W pokoju 40-latka funkcjonariusze znaleźli dwie skrzynki ze słodkim pieczywem. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że miał ochotę na coś słodkiego z rana i skorzystał z okazji. Na szczęście sprawca jeszcze nie zdążył spróbować słodkości i funkcjonariusze odzyskali całe skradzione mienie.

Za kradzież cudzej rzeczy kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, pozbawienia wolności albo grzywny. Mieszkaniec Węgorzewa za swoje naganne zachowanie został ukarany mandatem.

Źródło: KPP w Węgorzewie