Grupa Citi zwiększa zatrudnienie w Olsztynie

2021-02-26 08:46:55 (ost. akt: 2021-02-26 09:10:42)
Praca

Praca

Autor zdjęcia: pixabay

Citi, jedna z największych globalnych instytucji finansowych, planuje w tym roku dalsze zwiększenie zatrudnienia w centrum operacyjnym w stolicy Warmii i Mazur. Mimo pandemii i wyzwań wynikających z obostrzeń epidemiologicznych, grupa kontynuuje rozwój w Olsztynie, przyspieszając rekrutację i niemal podwajając swoje wcześniejsze założenia.
Do końca 2021 roku Citi zwiększy zatrudnienie w centrum o ponad 30 procent wobec stanu na koniec stycznia. To będzie oznaczać wyższy wzrost liczby pracowników w stosunku do planów na lata 2020-2021.

— Olsztyn to dla nas bardzo perspektywiczne miasto i ważny ośrodek, w którym chcemy i będziemy się rozwijać — powiedział Kevin Murray, szef polskiego oddziału Citi Solutions Center Polska. — Kandydatom i pracownikom oferujemy możliwość zdobycia doświadczenia w międzynarodowej instytucji i pracy nad globalnymi projektami w instytucji hołdującej takim wartościom jak równość, różnorodność i inkluzywność.

Firma poszukuje przede wszystkim osób ze znajomością języka angielskiego, które będą chciały rozwijać swoje umiejętności w pracy w międzynarodowym środowisku.

Z myślą o stworzeniu optymalnych i inspirujących warunków pracy dla rosnącej grupy zatrudnionych, Citi wynajęło niemal 10 tys. mkw. powierzchni w najnowocześniejszym biurowcu w Olsztynie — kompleksie Centaurus. Biura Citi zajmą sześć z ośmiu pięter, a do dyspozycji najemców będą tam parkingi dla rowerów, sklepy, punkty usługowe i strefa gastronomii. Przeprowadzka do nowej siedziby jest zaplanowana na koniec pierwszego kwartału tego roku.
(c.d. pod zdjęciem)

Centaurus nocą
Centaurus w centrum Olsztyna stanie się już niebawem nową siedzibą Citi.

Działająca w 160 krajach i jurysdykcjach Grupa Citi wybrała Olsztyn na siedzibę centrum rozliczeniowego w 2000. Od roku 2005 działa tutaj również centrum operacyjne Citi Solutions Center, które razem z warszawskim odpowiednikiem, tworzy jedną z najbardziej dynamicznych firm tego sektora w Polsce. Citi od dawna aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności m.in. prowadząc współpracę z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim.

W tym roku po raz drugi Citi zostało sponsorem plebiscytu na sportowca Warmii i Mazur, organizowanego przez Gazetę Olsztyńską. Bank od 3 lat jest partnerem festiwalu BabaFest.

W zeszłym roku Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie oraz Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie otrzymały, za pośrednictwem Fundacji PCPM i dzięki środkom Citi Foundation, respiratory oraz artykuły ochrony osobistej, takie jak maski, przyłbice, fartuchy i kombinezony. W pierwszych dniach pandemii, grupa dostarczała ciepłe posiłki ratownikom medycznym w Olsztynie a dzieciom z regionu przekazała komputery.

Źródło: Gazeta Olsztyńska