Regionalizacja obostrzeń? Dziś poznamy nowe zasady

2021-02-24 08:16:58 (ost. akt: 2021-02-24 10:15:10)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: WOT

Poranne dane pokazują, że mamy 12 tys. 146 nowych zachorowań na Covid16 - przekazał w środę w TOK FM minister zdrowia Adam Niedzielski. Dziś poznamy nowe zasady dotyczące obostrzeń.
Jak z kolei wynika z nieoficjalnych informacji Polsat News - rząd wprowadzi tzw. regionalizację obostrzeń. Bardziej rygorystyczne zasady będą obowiązywały na obszarach, gdzie w ostatnim czasie było najwięcej zakażeń, czyli między innymi w naszym województwie. W grę wchodzi m.in. zamknięcie hoteli. Szczegóły zmian przedstawi dziś (środa) minister zdrowia Adam Niedzielski.

Brytyjska mutacja koronawirusa

Na Warmii i Mazurach liczba zakażeń rośnie z dnia na dzień. Wiadomo już, że przyczyną skoku zakażeń jest brytyjski wariant koronawirusa, który pojawił się w naszym regionie.

Przypomnijmy, olsztyński sanepid przebadał w swoim laboratorium 24 próbki, pobrane od chorych pacjentów m.in. z Olsztyna, powiatu olsztyńskiego, Elbląga i Ostródy. — W 17 przypadkach mamy potwierdzenie brytyjskiego szczepu wirusa, a więc w 70 proc. przyczyną zachorowań była brytyjska mutacja wirusa, który dużo łatwiej się szerzy. I podejrzewam, że to, co się teraz dzieje w naszym województwie to jest efekt rozprzestrzenienia się tej formy wirusa — mówi Janusz Dzisko, warmińsko-mazurski inspektor sanitarny.

W związku z trudną sytuacją w regionie od 1 marca wznowią pracę oddziały covidowe w szpitalach w Giżycku i Iławie.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. j. #3061191 24 lut 2021 09:32

    Przepraszam - a kiedy odwołano "czerwoną strefę" w Polsce? Nic na ten temat nie słyszałem, a może mi umknęło? Może będzie jakaś strefa "fest czerwona"?

    Ocena komentarza: warty uwagi (17) odpowiedz na ten komentarz

  2. olsztynianka #3061182 24 lut 2021 08:55

    Kontrolerzy ze spółdzielni, po odwiedzeniu wielu tysięcy mieszkań nieszczelności w instalacjach nie stwierdzili, za to teraz w Olsztynie stwierdza sie po kilkaset zakażeń koronawirusem dziennie. I co na to dyrektor Senepidu ,który w wywiadzie dla gazety powiedział, że żadnego zagrożenia zakażeniem nie ma, bo wystarczy pootwierać okna? Kontrola szczelności jest wymogiem ustawowym dokonywanym przynajmniej raz w roku. Spółdzielnie i zarządcy nieruchomości mają na to rok, ale wymyślili sobie ,że zrobią to w lutym, w szczycie pandemii, w budynkach w których nie ma ogrzewania gazowego ani piecyków do ciepłej wody, Olsztyńska władza pokazała że zamiast rygoru sanitarnego trzech D, ma zdrowie mieszkańców w czterech D.

    Ocena komentarza: warty uwagi (15) odpowiedz na ten komentarz