Mały Kacper zgubił implant. Pomóżmy mu go znaleźć!

2021-02-23 11:25:21 (ost. akt: 2021-02-23 11:41:10)
Kacper dzięki implantowi słyszy.

Kacper dzięki implantowi słyszy.

Autor zdjęcia: archwium prywatne

Kacper ma 2,5 roku i nie słyszy. Zgubił w okolicy szpitala wojewódzkiego w Olsztynie implant słuchowy. Bez niego nie ma szansy na prawidłowy rozwój. Rodzice proszą o pomoc w szukaniu implantu.
Kacper był 12 lutego był w szpitalu wojewódzkim z rodzicami i w drodze na przystanek tramwajowy przy sanepidzie zgubił implant słuchowy.

— Kacper ma 2,5 roku i od urodzenia ma niedosłuch. Miał wszczepiony implant, dzięki któremu może słyszeć. Jest mu niezbędny. Niestety synek go ściągnął i wyrzucił — mówi Wiktoria Romanowska, mama Kacpra. — Nie spodziewaliśmy się tego, bo nigdy się to nie zdarzyło. Teraz trudniej mu się żyje. Bez niego Kacper nie ma szans na prawidłowy rozwój. Implant przypomina aparat słuchowy. Ma ok. 5 cm długości, więc jest niewielki i jasnoszary.

Koszt zakupu nowego implantu to 40 tys. zł.

— Staramy się zaleźć implant, bo koszt nowego jest kolosalny. Dlatego mamy nadzieję, że uda się znaleźć ten, z którego synek do tej pory korzystał. Implantu szukamy codziennie. Śnieg topnieje, więc mamy nadzieję, że może jeszcze nie wszystko stracone. Nawet jeśli będzie zepsuty, naprawa i tak będzie tańsza niż nowy implant — podkreśla pani Wiktoria. —  Jeśli ktoś będzie w okolicach szpitala wojewódzkiego, bardzo proszę, żeby się rozejrzał. Porozwieszaliśmy ogłoszenia i wierzymy, że się uda. Chociaż minęło sporo czasu, ale śniegu jest mniej, więc cały czas jest szansa, że go znajdziemy.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD