Są miliony na zadaszenie boisk. Michał Wypij apeluje do prezydenta

2021-02-22 10:10:02(ost. akt: 2021-02-22 10:29:46)

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

Ministerstwo Sportu przeznaczy 20 milionów złotych na kolejną odsłonę programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich. Nabór wniosków rusza 1 marca i potrwa dwa tygodnie. Poseł Michał Wypij wywołał do tablicy prezydenta Olsztyna.
Celem programu jest stworzenie warunków do całorocznego treningu oraz szkolenia piłkarskiego. Jego realizacja ma na celu zwiększenie dostępności do infrastruktury piłkarskiej w sezonie jesienno-zimowym. Program jest elementem rządowej koncepcji dotyczącej rozwoju piłki nożnej w Polsce.— Można zadaszyć istniejące, bądź wybudować od nowa zupełnie nową płytę z zadaszeniem. W Olsztynie nie mamy już żadnego boiska, które nadawałoby się do gry — mówi nam Michał Wypij. — Zatem w naszym wypadku każda opcja jest dobra. Pod względem infrastruktury jesteśmy daleko w tyle, przykre.

W 2021 roku odbędzie się druga edycja tego programu. W pilotażowej edycji dofinansowano 12 inwestycji na łączną kwotę 18 878 950 zł.

Środki na realizację programu pochodzą z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Co ważne, dofinansowaniem mogą być objęte zadania inwestycyjne dotyczące budowy infrastruktury piłkarskiej w dwóch wariantach realizacyjnych:

1. zadaszenie istniejącego boiska piłkarskiego o wymiarach minimum 90 m x 45 m;
2. budowa nowego pełnowymiarowego (105 m x 68 m) boiska piłkarskiego wraz z zadaszeniem.

Dofinansowanie realizacji zadania inwestycyjnego przy okazji programu może wynieść: do 50 procent wydatków kwalifikowanych, nie więcej jednak niż 1,5 mln zł, w przypadku pierwszego wariantu oraz 3 mln zł w przypadku wariantu drugiego.

Czekamy na komentarz miasta.


PJ

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. j. #3061000 22 lut 2021 11:52

    Taaa.... "do 50% wydatków kwalifikowanych" ... tylko trzeba mieć na wkład drugie tyle. No i trzeba być prezydentem z listy PiS - inaczej można zapomnieć o dofinansowaniu! A kasa poooszła...

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz