Morderstwo w Olsztynku? Zatrzymano cztery osoby [AKTUALIZACJA]

2021-02-22 09:45:55 (ost. akt: 2021-02-22 12:16:02)

Autor zdjęcia: Arch. GO

Śledczy badają sprawę śmierci 56-latka, którego ciało zostało znalezione w jednym z mieszkań w Olsztynku. Do wyjaśnienia okoliczności tragedii zatrzymano cztery osoby.
— Zdarzenie zakwalifikowaliśmy, jako zabójstwo. Na ten moment nie ma zbyt wielu szczegółów, bo trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia — powiedział nam Daniel Brodowski, prokurator rejonowy Prokuratury Olsztyn-Południe. — Wszystkie osoby zatrzymane były w chwili zatrzymania tak nietrzeźwe, że nie udało się nic ustalić. Nasz PDOZ (policyjne pomieszczenie dla osób zatrzymanych —red.) był zamknięty z powodu podejrzenia koronawirusa, więc trzeźwieją w Ostródzie.

AKTUALIZACJA:

— W niedzielę (21.02.2021) policjanci z Komisariatu Policji w Olsztynku otrzymali informację o tym, że kilka dni wcześniej w jednym z mieszkań na terenie miasta mogło dojść do zabójstwa 56-latka — informuje olsztyńska policja. — Policjanci ustalili dokładny adres, pod którym mieszkał mężczyzna. Gdy tam pojechali i zapukali do drzwi, nikt im nie otwierał. Rozpytani sąsiedzi oświadczyli, że od jakiegoś czasu nie widzieli swojego sąsiada.

Na miejsce wezwano strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Olsztynka i otwarto drzwi mieszkania 56-latka. Na podłodze policjanci znaleźli ciało mężczyzny. Prawdopodobnie nie żył już od kilku dni.

Na miejsce skierowana została grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki, którzy zabezpieczyli ślady. W czynnościach uczestniczył również prokurator. Ze wstępnych informacji do których dotarła policja wynikało, że 56-latka mogło zaatakować dwóch mężczyzn, z którymi wcześniej pił alkohol. Funkcjonariusze szybko ustalili miejsce, w którym mogą znajdować się osoby mogące mieć związek ze śmiercią 56-latka. Mężczyźni ukrywali się w mieszkaniu kolegi. Po raz kolejny, by dostać się do środka, policjanci musieli użyć siły. W łazience pod prysznicem znaleźli dwóch ukrywających się mężczyzn w

Dwaj mężczyźni w wieku 24 i 31 lat ukrywali się pod prysznicem. Obaj byli kompletnie pijani. Do wyjaśnienia śmierci 56-latka zatrzymane zostały również dwie kobiety. Ich udział w zdarzeniu jest przedmiotem prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Południe śledztwa.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.