"Marsz o wolność" przeciw ograniczeniom związanym z pandemią

2021-02-21 14:38:11 (ost. akt: 2021-02-21 16:06:08)
Protest "Marsz o wolność" w Olsztynie, 21-02-2021

Protest "Marsz o wolność" w Olsztynie, 21-02-2021

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Sobota w Polsce okazała się być m.in. dniem manifestacji organizowanych przez przeciwników lockdownu oraz obowiązkowych szczepień. W Olsztynie, około południa, kilkadziesiąt osób dołączyło do protestu.
Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa od samego początku budzą nie tylko obawy, ale również niedowierzanie w jej skalę. W opinii protestujących sprzeciw przede wszystkim powinien wywoływać nakaz noszenia maseczek, szczepienia oraz ograniczenia dotykające przedsiębiorców.

W olsztyńskim marszu uczestnicy szli ubrani w obozowe pasiaki, trzymając napis "Szczepienie czyni wolnym?", stylizowany na oświęcimską bramę "Arbeit macht frei".
Inni protestujący przebrani byli za niewolników, pojawiały się także maski premiera Morawieckiego.


Głównymi hasłami sobotnich protestów były także "Zawsze wybór, nigdy przymus" oraz "Wataha głosu obywatelskiego", a jednym z symboli - niesiona przez demonstrantów trumna z napisami "służba zdrowia" i "naród polski".

W trakcie marszu policjanci wylegitymowali jego uczestników.

A tak sobotni protest wyglądał okiem naszego fotoreportera, Zbigniewa Woźniaka:

Protest

Protest

Protest
Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Andy #3060964 22 lut 2021 09:04

    Użycie symboliki rodem z obozu zagłady Auschwitz-Birkenau eliminuje tych ludzi z jakiejkolwiek debaty publicznej. Powinni być z tego powodu ignorowani, a ich akcje nie powinny być nagłaśniane. I nie pomaga tu pytajnik zamieszczony na transparencie. O ile można jeszcze dyskutować z kimś kto wskazuje idiotyzmy stosowanych obostrzeń lub ich bezprawność. Można dyskutować o skuteczności czy szkodliwości szczepionek, ale używanie takiej symboliki jest już aberracją umysłową i raczej wymaga leczenia niż dyskutowania. Przy okazji... Mam w domu osobę zaszczepioną (przyjęła dwie dawki) i nie miała żadnych dolegliwości z tym związanych. Tak jak napisał @j niżej. Nie chcesz to się nie szczep i konsekwencje ponoś sam.

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

  2. j. #3060955 21 lut 2021 19:22

    Morawiecki nie jest moim idolem ale ci antyszczepionkowcy to po prostu hipokryci i kłamcy! Kto im każe się szczepić? Nie chcesz szczepienia to się nie szczep, zostaw szczepionkę dla innych! Tylko mały drobiazg - konsekwencje ponoś sam , i to z własnej woli!

    Ocena komentarza: warty uwagi (23) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD