Kolejny płonący samochód w Olsztynie

2021-02-20 17:40:12(ost. akt: 2021-02-20 18:15:44)

Autor zdjęcia: IS

Jeszcze nie ochłonęliśmy nocnym pożarze aut w na olsztyńskich Jarotach, a już w mieście spłonęło kolejne auto.
W sobotę po południu, 20.02 podczas czynności związanych z mającą nieopodal miejsce kolizją samochodową, olsztyńscy policjanci zauważyli człowieka, który po zrobieniu zakupów w pobliskim sklepie wsiadł do swojego auta chcąc odjechać.
- Auto nie reagowało na kilkukrotne próby odpalenia, po chwili dało się słyszeć trzask. Policjanci będący na miejscu dostrzegli wydobywający się ogień i dym spod maski stojącego zaledwie kilkanaście metrów od nich Peugeota. W ruch poszła gaśnica, szybko zostały wezwane dodatkowe służby - informuje podkom. Rafał Prokopczyk, oficer prasowy KMP w Olsztynie.

Policja wyklucza, aby nocny pożar na Mroza był w jakikolwiek sposób powiązany z popołudniowym pożarem na Barcza, gdyż w tym wypadku służby widziały rozwój sytuacji od samego początku. Mało tego - w momencie wybuchu tego drugiego policja była na tyle blisko, że musiała szybko przestawiać radiowóz, aby on również się nie podpalił.

Prawdopodobnie doszło do rozszczelnienia instalacji co spowodowało samozapłon - wyjaśnia podkom. Prokopczyk

Do momentu przyjazdu straży cały przód samochodu spłonął. Przez chwilę istniała możliwość zagrożenia wybuchem, szczęśliwie wszystko zostało na czas zagaszone. Nikt nie został ranny.

.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Grzes #3060863 20 lut 2021 22:07

    Czyli obowiązkową gaśnicę można o kant d...y. Tak się sprawdza

    Ocena komentarza: warty uwagi (12) odpowiedz na ten komentarz