Kopernik po nowemu: sublimat winny, wojna i dyplomacja

2021-02-20 11:50:00(ost. akt: 2021-03-23 20:50:57)
Mikołaj Kopernik to najbardziej znany Warmiak na świecie. I jak nikt inny nadaje się do promowania Warmii i całego regionu. Wiedzą o tym w olsztyńskim starostwie powiatowym. Nie tylko wiedzą, ale i działają.
Nasz Kopernik (bo on jest nasz a nie Torunia) wzbogacił się właśnie o dwie nowe twarze marketingowe. To książka "Mikołaj Kopernik. Wojna i dyplomacja" autorstwa dr Wojciecha Szalkiewicza i sublimat winny oparty na recepturze naszego wielkiego astronoma.

Prezentacja obu odbyła się w olsztyńskim Starostwie Powiatowym (honory domu pełnili starosta Andrzej Abako i wicestarosta Joanna Michalskiej), które konsekwentnie i z sukcesem wydobywa Warmię z mazurskiego kociołka, do którego przed laty ją wrzucono.

Należę do osób "nawróconych" które kiedyś uważały, że powinniśmy promować jeden mocny brand czyli Mazury od Elbląga po Olecko. To był oczywisty błąd. Warmia zasługuje na swoje miejsce na turystycznej mapie Polski. Bo jest wartością samą w sobie. A Kopernik idealnie nadaje się do tego, aby Warmię, od Braniewa do Olsztyna promować.

Kopernik był Warmiakiem. I tego się trzymajmy

Igor Hrywna